5. Dalga

5. Dalga
Yönetmen:
J Blakeson
Başrol:Chloë Grace Moretz, Nick Robinson, Alex Roe
Film Türü:Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera, Savaş
Yapım:ABD 2016 (The 5th Wave)
Vizyon Tarihi:4 Mart 2016
YazarOkur Puan:
5.8 / 10 | Oy: 270 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 5.2 • BeyazPerde: 6 • Sinemalar: 5.8
Hasılat:* (bütçe:$38.000.000)


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

5. Dalga filmi izle

5. Dalga Konusu

5. Dalga filmi 2016’nın en iddialı yapımlarından bir tanesiydi fakat vizyona girdiği Amerika’da sinemaseverler tarafından pek beğenilmedi ve hayal kırıklığı yarattı.

Son zamanlarda özellikle uzay konusunu içeren filmler çok ilgi çekiyor ve bu yüzden Hollywood senaristlerinin masalarını şu sıralar bilim kurgu kitapları süslüyor. 5. Dalga filmi de Rick Yancey’in eserinden esinlenilerek beyazperdeye uyarlandı ve filmin yönetmen koltuğunda J. Blakeson oturuyor. Filmin başrollerinde ise çocukluğundan beri izlediğimiz ve özellikle KickAss filmi ile dikkatleri üzerine çeken Chloe Grace Moretz ve Jurassic World filmi ile tanıdığımız Nick Robinson yer alıyor.

5. Dalga filminde dünya yine uzaylıların saldırısına uğramıştır. Fakat bu kez uzaylılar dünyayı farklı bir şekilde istila ediyorlar. İlk dalgada tüm güç sistemlerini yok ediyorlar. Böylece dünya teknolojiden yoksun kalıyor. İkinci dalgada ise doğal afetleri tetikliyorlar. Böylece birçok insanı ve savunma yerlerini yok ediyorlar. Üçüncü dalgada ise salgın hastalık vererek insanları öldürüyorlar ve zayıf düşmelerine neden oluyorlar. Dördüncü dalgada ise insan bedeninde casusları göndererek insanların direnişini içerden kırmaya çalışıyorlar. 5. Dalga ise insanlığın sonudur.

Film genç bir kızın gözünden anlatılıyor. İlk dört dalgadan sağ salim kurtulur fakat kardeşini kaybeder. Kardeşini bulmak için bir maceraya atılır ve karşısına uzaylı mı yoksa insan mı olduğunu bilmediği bir yabancı çıkar. Bir taraftan sağ kalıp kardeşini kurtarmaya çalışırken diğer taraftan uzaylılar ile olan savaşın içinde bulur kendisini.

5. Dalga filmi konusu ile dikkat çekiyor fakat izleyenlerde hayal kırıklığı yaratmasının nedeni kitabın tam olarak ekrana yansıtılamaması. Dahası görsel efektlerin çok fazla olmaması ve uzaylı temalarının basit bir şekilde işlenmesi de özellikle bu alanlarda beklentisi olanlarda hayal kırıklığı yarattı.

5. Dalga Yönetmeni

J Blakeson

5. Dalga Oyuncuları

Chloë Grace Moretz(Cassie Sullivan), Nick Robinson(Ben Parish/Zombie), Alex Roe(Evan Walker), Liev Schreiber(Colonel Vosch), Ron Livingston(Oliver Sullivan), Maggie Siff(Lisa Sullivan), Maria Bello(Sergeant Reznik), Maika Monroe(Ringer)

5. Dalga Senaristi

5. Dalga Yorumları

5. Dalga Yorum bir güzel bir kötü kopuk kopuk bir film olmuş

01-03-2016 01:32 !!

5. Dalga Yorum uzaylıların dünyalı olduğu tek film bu sanırım en azından bir gösterseydiniz gerçekte ne diye bildiğin dünyalılar dünyalılarla savaşıyor işte bir de arkadaş o kadar şeyi yapan uzaylıların tüfekler ile ormanda insan avlaması nedir yaa saçmalık resmen

07-03-2016 01:42 !!

5. Dalga Yorum izlediğim en kötü uzaylı filmiydi içinde uzaylı yok yakında kahramanları ilk okula kadar indirecekler bacak kadar çocuk dünyayı kurtarıyor

15-03-2016 11:59 !!

5. Dalga Yorum izlediğim en kötü filmlerden bir tanesi saçmalamışlar bunu çocuk mu yazdı kim yazdı son zamanlarda modaya liselilerin yazdıkları ergenlik romanları bu da onlara benziyor

20-03-2016 00:52 !!

5. Dalga Yorum yapamamışlar hemde hiç yapamamışlar dandik bi film olmuş

15-09-2016 20:35 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film