Açlık


Açlık Film
Yönetmen:
Steve McQueen
Oyuncular:
Michael Fassbender
Sinema Türü:Dram
Vizyon Tarihi:20 Mart 2009
Puan:
6/10 | 17 | Yorum: 1

Filme Oy Ver

6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Ekle

Açlık filmi izle

Açlık Konusu

Açlık
 
Dünyanın en çarpıcı ve etkileyici grevidir açlık. Bir insanın itirazını sonuna kadar savunduğu bedenini bir anlamda savaş alanına çevirdiği bir tür mücadeledir ve her zaman bedeli çok ağır olur. Bu bedeli en iyi anlatan filmlerden biri Açık filmi.
 
Bir ingiliz yapımı olan ve yönetmenliğini oyunculuktan yönetmenliğe geçiş yapan Steve McQueen'ın yaptığı Açlık filminin başrolünde 300 Spartalı filminden tanıdğımız Michael Fassbender var.
 
Açlık filminin konusu hapishanede geçen derin bir dram. Yaşam koşulları cehennemi andıran bir hapishanede mahkumların hakkını aramak için önce yıkanmama eylemi ile başlayan direnişini konu alıyor Açlık filmi. İlk grevlerinden sonuç alamayan ve 6 haftalık açlık grevine başlayan mahkumlar ve bu acı ile yüzleşmek zorunda olan ve bu nedenle psikolojileri etkilenen gardiyanlar.
 
Türk sinemasında Kadir İnanır'ın rol aldığı Son Cellat filmine benzeyen ve derin bir dram işleyen Açlık filmi bu tarz dram filmlerini seven sinema severler için çekici olabilir ama diğer izleyiciler için onları gerin bir bunalıma sokabilecek bir film olabilir. İyi seyirler...

Açlık Yönetmeni

Steve McQueen

Açlık Film Yorumları / Eleştirileri

reklam veriletişim • © 2015 YazarOkur Sinema Filmleri | Film Rehberi