Ağustos Böcekleri ve Karıncalar

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar
Yönetmen:
Erhan Tuncer
Başrol:Bennu Yıldırımlar, Gün Koper, Erdem Akakçe
Film Türü:Türk Filmleri, Dram, Aile
Yapım:Türkiye 2016
Vizyon Tarihi:12 Mayıs 2017
YazarOkur Puan:
5.9 / 10 | Oy: 153 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 6.5 • BeyazPerde: 6.4
Hasılat:*


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar filmi izle

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Konusu

4. Antakya Uluslararası Film Festivali Finalisti, 23. Adana Uluslararası Film Festivali Finalisti ve Van Gölü Film Festivali Yarışma Filmi Ağustos Böcekleri ve Karıncalar, gişenin en saygın yapımlarından bir tanesi. Miras konusunun ve bireyin ruh çatışmalarını başarıyla izleyiciye geçiren dram ve gerilim yüklü bir yapım olarak izleyiciyle buluşuyor.

Senarist ve yönetmen koltuğunda Erhan Tuncer var. Gün KOPER, Bennu YILDIRIMLAR, Erdem AKAKÇE, ve Yücel ERTEN gibi isimlerle birlikte başarılı bir oyuncu kadrosu göze çarpıyor. Bennu YILDIRIMLAR için bu filmin ayrı bir önemi var. Uzun bir aradan sonra tekrar ekranda izlemeyi özlediğimiz Bennu Yıldırımlar, bu filmde mirasın parçaladığı ailedeki son kale. Yaprak Dökümün’den performansıyla hatırladığımız YILDIRIMLAR, Ağustos Böcekleri ve Karıncalar ile zihnimize kazınacak bir karakteri canlandırmış.

Filmin konusu psikolojik pek çok öge barındırıyor. Geçmiş, pişmanlıklar ve insanların birbiriyle düştükleri kısır bir kasırga… Ölüm döşeğine düşen babanın son saatlerinde aile bireylerinin son kez tekrar buluşmalarında yaşanan olaylar işleniyor. Aile bağlarının kopuk olması ve mirasın nasıl bölüşüleceği krizlerinin ardında hiç beklenmedik bir misafir bütün planları alt üst eder.

Pek çok film festivalinde yerleri yerinden oynatmış bir film için izleyicinin beklentisi de çok yüksek. Dağıtım ve yapımı AVC Film ve AVC Yapım üstleniyor. İnsanı yerine çakan gerilimi yüksek müziklere de Cengiz ONURAL imza atmış. Kurguda ise usta isim Onur Esenman var. Ağustos Böcekleri ve Karıncalar filmi; mutfak ekibi, oyuncu kadrosu ve festivallerde başarısı ile gişenin iddialı filmleri arasında yerini şimdiden ayırtıyor.

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Yönetmeni

Erhan Tuncer

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Oyuncuları

Bennu Yıldırımlar, Gün Koper, Erdem Akakçe, Özer Arslan, Gözde Kocaoğlu, Yücel Erten, Serhat Barış, Sercan Can

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Senaristi

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Yorumları

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Yorum çok kötü bir senaryosu var

16-05-2017 20:59 !!

Ağustos Böcekleri ve Karıncalar Yorum konusu fena değil ama sıkıcı film

04-09-2017 18:46 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film