Aladdin

Aladdin
Yönetmen:
Guy Ritchie
Başrol:Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott
Film Türü:Aile, Fantastik, Macera, Müzikal
Yapım:ABD 2019
Vizyon Tarihi:24 Mayıs 2019
YazarOkur Puan:
5.8 / 10 | Oy: 60 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Aladdin filmi izle

Aladdin Konusu

Aladdin animasyon filmi tam bir klasik sayılır. İnsanoğlunun genelde saraylardan çıkıp devlet yönetimine geçmesinden sonra bunu daha başaramamış Araplardan esinlenerek mükemmel bir mesaj vermeyi başarıyordu. Bunu yaparken de fantastik öğeleri de katınca herkesin büyük beğenisini kazandı. Aslında film Arap kültüründeki masalları da kullanıyordu ama Hollywood yapımı olunca masallar unutuldu ve Hollywood ürünü oldu.

Disney son zamanlarda klasik olmuş animasyon filmlerini normal film olarak çekmeye karar verdi. Aslan Kral’dan sonra Aladdin de bundan payını aldı ve gerçek bir film olarak vizyona girdi. Herkes gerçek karakterleri kimlerin canlandıracağını merak ediyordu. Ana iki karakter Arap olması gerektiği için biraz sorunluydu. O yüzden ön plana çıkmayacak iki oyuncu seçildi ama en büyük sürpriz Cin karakterinde yaşandı. Cin karakterini ünlü oyuncu Will Smith canlandıracaktı. Bu büyük ses getirdi ve hatta fragman yayınlandığında çok fazla eleştiri aldı. Disney pek yapmadığı bir şeyi yaptı ve fragmandaki ile filmdekinin çok farklı olduğunu ve seçimlerinin ne kadar doğru olduğunu filmde göreceklerini belirtti.

Aslında bu doğru bir açıklama olmuş. Filmi izleyince Will Smith fragmandaki kadar kötü durmuyor. Cin karakterine de oldukça uymuş gibi görünüyor. Fakat ana karakterlerin seçimleri kötü olmuş. Prenseste animasyon filmindeki saf güzellik ne yazık ki yok, adamda da o karizma yok.

Aladdin filminin konusu animasyon filmindekinden pek farklı değil. Sonuna dair ufak değişiklikler yapmışlar ve oldukça başarılı olmuş. İzleyenlere yine mükemmel bir mesaj veriyor ve müzikleri ile de bunu eğlendirerek yapıyor. Müzikal tarafı biraz fazla uzatılmış ama olsun. Yine de izlemeye değer güzel bir film çıkmış ortaya.

Aladdin Yönetmeni

Guy Ritchie

Aladdin Oyuncuları

Will Smith, Mena Massoud, Naomi Scott

Aladdin Senaristi

Aladdin Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film