Aşk ve Gurur + Zombiler

Aşk ve Gurur + Zombiler
Yönetmen:
Burr Steers
Başrol:Lily James, Sam Riley, Matt Smith
Film Türü:Aksiyon, Bilim Kurgu, Gerilim, Romantik, Yaratık
Yapım:ABD 2016 (Pride and Prejudice and Zombies)
Vizyon Tarihi:26 Şubat 2016
YazarOkur Puan:
5.3 / 10 | Oy: 246 | Yorum: 4
Film Siteleri:IMDB: 5.8 • BeyazPerde: 5.2 • Sinemalar: 4.5
Hasılat:98.000 TL (bütçe:$28.000.000)


Oy Ver

5.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Aşk ve Gurur + Zombiler filmi izle

Aşk ve Gurur + Zombiler Konusu

2016 yılının en iddialı filmlerinden bir tanesi olan Aşk ve Gurur Zombiler hem konusu ile hem de kadrosu ile oldukça dikkat çeken bir film.

Jane Austen Aşk ve Gurur romanını yazdığında sanırım bir gün bunun zombilere uyarlanacağını hiç düşünmemişti. Seth Grahame Smith Aşk ve Gurur romanından esinlenerek buna korku ve fantastik öğeler katmayı düşünmüş ve sonunda Aşk ve Gurur Zombiler romanını çıkartmıştı. Sinema yapımcıları da bu yaratıcı ve ilginç fikrin üzerine atladılar ve beyazperdeye uyarladılar.

Aşk ve Gurur Zombiler filminin yönetmenliğini daha çok komedi filmleri ile tanıdığımız Burr Steers yapıyor. Filmin senaryosunu iste usta sinemacı olan ve her filmi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran David Russell yazdı. David Russell’i son olarak Joy, Düzenbaz ve Umut Işığım gibi filmlerden tanıyacaksınız. Filmin başrollerinde ise Lily James, Sam Riley ve Matt Smith yer alıyor.

Aşk ve Gurur romanında mükemmel bir aşk draması anlatılıyordu. Seth Grahame Smith’in Aşk ve Gurur Zombiler kitabında da yine bir aşk hikayesi var ama hikayenin başkahramanı dövüş ve silah sanatı ustası olan Elizabeth Bennet yer alıyor. Tabi bir de zombi avcısı olan Dr. Darcy var. Bir taraftan aşk hikayesi anlatırken diğer tarafta aksiyon dolu bir zombi savaşı yer alıyor.

Fantastik aksiyon filmlerini sevenler için Aşk ve Gurur Zombiler filmi mükemmel bir seçim. Temeli bir dünya klasiği romana dayanıyor ve zombiler ile hikayenin içine korku ve aksiyon katılmış. Başkahramanların bu kez savaş alanında usta olmaları da görselliği bir üste taşımış. Bu da ortaya mükemmel bir film çıkartmış.

Aşk ve Gurur + Zombiler Yönetmeni

Burr Steers

Aşk ve Gurur + Zombiler Oyuncuları

Lily James(Elizabeth Bennet), Sam Riley(Mr. Darcy), Matt Smith(IV), Bella Heathcote(Jane Bennet), Jack Huston(George Wickham), Douglas Booth(Mr. Bingley), Emma Greenwell(Caroline Bingley), Charles Dance(Mr. Bennet)

Aşk ve Gurur + Zombiler Senaristi

Aşk ve Gurur + Zombiler Yorumları

Aşk ve Gurur + Zombiler Yorum böyle klask bir eseri bu hale getirmeleri utanç verici devamı olarak da vampirleri yapsınlar sefillere uzaylıları katsınlar suç ve cezaya devleri soksunlar

26-02-2016 11:52 !!

Aşk ve Gurur + Zombiler Yorum kötü bir film olmuş birleştirmeyi yapamamışlar

01-03-2016 01:30 !!

Aşk ve Gurur + Zombiler Yorum ben kitabı okumadım ikisini de okumadım belki o yüzden film hoşuma gitti gayet güzel olmuş

07-03-2016 01:39 !!

Aşk ve Gurur + Zombiler Yorum zombi ve aksiyon sahnelerine çok odaklanmışlar aşk ve gururun konusu basit kalmış yanında zombileri öldürmek için uzak doğu sporlarını öğrenmeleri ise çok saçmaydı

20-03-2016 00:52 !!

Yorum Yaz

Kitap Bilgisi
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film