Aşkın İngilizcesi

Aşkın İngilizcesi
Yönetmen:
Zoe R. Cassavetes
Başrol:Parker Posey, Melvil Poupaud, Drea de Matteo
Film Türü:Duygusal Aşk
Yapım:ABD 2008 (Broken English)
Vizyon Tarihi:5 Eylül 2008
YazarOkur Puan:
5.9 / 10 | Oy: 97 | Yorum: 2
Film Siteleri:BeyazPerde: 6
Hasılat:*


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Aşkın İngilizcesi filmi izle

Aşkın İngilizcesi Konusu

Aşkın İngilizcesi
 
Ben açıkçası Türkiye'deki sinemacıları pek anlayamıyorum. Amerika'da yayına tam 17 ay önce girmiş ve DVD'de izlenecek bir filmi, dahası bir romantik film iki yazı vizyona girmemiş ve şimdi sonbahar başında Türkiye'ye getirip vizyona sokmak hangi akla sığar merak ediyorum açıkçası?
 
Dahası en kötü film adlarından birini daha koymuşlar. Böyle çeviri yapacaksanız aşkın fransızcası deseniz daha doğru olurdu çünkü filmin orjinal adı broken english ve bu ismi almasının nedeni Amerikalı bir kızın ingilizcesi bozuk uçuk bir fransız ile aşk yaşamasından dolayı verilmiş. Dahası film Paris'e kadar uzanıyor.
 
Neyse aşkın ingilizcesi filmini Türkiye'ye getirenlerin bir bildiği vardır herhalde deyip aşkın ingilizcesi filmini anlatayım biraz. 30lu yaşlarda güzel bir bayan çevresindeki herkesin güzel bir evlilik yaşaması ve kendisinin sürekli ilişkilerinde hatalar yaparak düzenli bir ilişki yürütememesi nedeni ile bir tür bunalıma girer ve kendini sorgulamaya başlar. Tam bu sırada karşısına fransız uçuk bir adam çıkar ve kadının hayatını değiştirir. Kadın bu uçuk adamdan beklemediği kadar etkilenir ve fakat henüs kendini sorgulama bunalımını atlatamamıştır ve bu ilişkisinde de benzer hatalar ile bu aşkı sonlandırmak istemez. Yani hem hatalarını sorgulayan hem de mantıksızlığın özü olan aşkı yaşamaya çalışması ikilemi filme farklı bir tat katıyor.
 
Birbirini seven çiftler için güzel bir film aslında ama sinemaya gidecek kadar iyi mi bence değil. Daha çok sevgilinizi alıp DVD'de baş başa izlenerek daha fazla tat alınabilecek bir film aşkın ingilizcesi. Dahası birçok yönden ilişkileri geliştirme açısından bilgide sağlıyor. Tabi anlayanına.
 
10 üzerinden 6 verebileceğim bir film aşkın ingilizcesi fakat üzerinden bu kadar zaman geçmiş olan bir film için sinemaya gitmeye değmez açıkçası ama DVD olarak tavsiye edebileceğim güzel bir romantik film. iyi seyirler....

Aşkın İngilizcesi Yönetmeni

Zoe R. Cassavetes

Aşkın İngilizcesi Oyuncuları

Parker Posey(Nora Wilder), Melvil Poupaud(Julien), Drea de Matteo(Audrey Andrews), Gena Rowlands(Vivien Wilder-Mann), Peter Bogdanovich(Irving Mann), Michael Panes(Glen), Justin Theroux(Nick Gable), Dana Ivey(Elinor Gregory)

Aşkın İngilizcesi Senaristi

Aşkın İngilizcesi Yorumları

Aşkın İngilizcesi Yorum açıkcası film pek sürükleyici değil saman tadında tavsiye etmem

19-09-2009 15:35 !!

Aşkın İngilizcesi Yorum yaşadığımız hayata,aşklara o kadar benziyor ki,tavsiye edebileceğim güzel bir film...

25-03-2010 03:15 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2017 YazarOkur Film