Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman
Yönetmen:
Atilla Akarsu
Başrol:Reha Beyoğlu, Mehmet Tokat, Ali Yaylı
Film Türü:Savaş, Biyografi, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2013
Vizyon Tarihi:12 Nisan 2013
YazarOkur Puan:
5.5 / 10 | Oy: 194 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 4.8 • BeyazPerde: 3
Hasılat:*


Oy Ver

5.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman filmi izle

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman Konusu

Kurtuluş Savaşı kendi içinde birçok gizli kahraman bulundurmaktadır. Geçmişte yaptıkları ne olursa olsun herkes milli mücadele söz konusu olunca birleşmiş ve düşmana karşı kahramanca savaşmıştır. Topal Osman da bu isimlerin başında geliyor.

Giresun’da doğan ve gençliğindeki eşkıyalıkları ile tanınan, balkan harbinde dizinden yaralanan ve böylece topal lakabını alan Topal Osman milli mücadelenin başlaması ile Atatürk’ün emrinde görev aldı. Daha sonra Ankara’da bir milletvekilini öldürdüğünün ortaya çıkması ile idam edilen Topal Osman buna rağmen tarih sahnesinde kahramanlıkları ile yer almıştır.

Atilla Akarsu’nun yönetmenliğini yaptığı Atatürk’ün Fedaisi Topal Osman filmi ile kurtuluş savaşının kahramanlarından birinin hikayesi beyazperdeye taşınıyor. Oyuncu kadrosunda Reha Beyoğlu, Mehmet Tokat, Ali Yaylı ve Özcan Varaylı’nın bulunduğu filmde Atatürk ve İsmet İnönü karakterleri de dikkat çekiyor.

Filmde milli mücadelenin başları ve Topal Osman’ın milli mücadeledeki yeri anlatılıyor. Atatürk ile olan bağları ve kahramanlıkları ile birlikte kurtuluş savaşından bir kesit sunuluyor.

Son zamanlarda tarihte yer edinmiş kişilerin hikayeleri ardı ardına beyazperdeye taşınıyor ve bu tarz tarihi biyografi tarzındaki filmleri sevenler için güzel bir seçim olabilecek bir film.

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman Yönetmeni

Atilla Akarsu

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman Oyuncuları

Reha Beyoğlu, Mehmet Tokat, Ali Yaylı

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman Senaristi

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman Yorumları

Atatürk'ün Fedaisi Topal Osman Yorum hiç güzel olmamış türk filmi diye girdik yine avucumuzu yaşadık adam gibi yapın şu filmleri artık

12-04-2013 21:37 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film