Avengers: Endgame

Avengers: Endgame
Yönetmen:
Joe Russo, Anthony Russo
Başrol:Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo
Film Türü:Aksiyon, Bilim Kurgu, Uzay, Fantastik, Macera
Yapım:ABD 2019 (Avengers: Endgame)
Vizyon Tarihi:26 Nisan 2019
YazarOkur Puan:
6.1 / 10 | Oy: 92 | Yorum: 3
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Avengers: Endgame filmi izle

Avengers: Endgame Konusu

Özelikle Marvel hayranlarının bir yıldır beklediği film olan Avengers Endgame yada Türkçe adı ile Yenilmezler Son Oyun sonunla izleyenler ile buluştu.

Film sinema tarihinde birçok ilki barındırıyor. Yaklaşık 20 filmlik bir serinin son filmi aslında. Tüm filmler dolaylı yoldan bu filme çıkıyordu. Aslında iki filmden oluşan bir finaldi ve geçen yıl Avengers Infinity War ile ilk filmi izlemiştik. Beklenmedik şekilde son bulmuş ve o yüzden de bu filme olan merakı daha da arttırmıştı.

Avengers Endgame beklenildiği gibi rekorları altüst ederek vizyona girdi. Doğru düzgün bir fragman olmaması nedeni ile spoiler yapmak da pek mümkün değildi. İnternette birçok iddia dolaşıyordu ama hepsi uydurma varsayımlardı. Zaten filmi izleyenler de bunu net gördüler. Fakat filmin vizyona girmesine bir hafta kala en önemli sahneler internete düştü. Fakat ilginçtir bunlar filme olan ilgiyi daha da arttırdı.

Bu yorum da biraz spoiler içeriyor. O yüzden daha izlemediyseniz okumanızı pek tavsiye etmem.

Finalin ilk filminde Thanos amacını başarmış ve kahramanlarımızın yarısını toza çevirmişti. Film de tam buradan başlıyor. İlk filmde yer almayan Hawkeye ailesi ile zaman geçirirken birden hepsi toza dönüyor. Daha sonraki giriş sahnesinde ise kahramanlarımız Kaptan Marvel’e güvenerek Thanos’un peşine düşüyorlar fakat pek de umduklarını bulamıyorlar. Son umutları da tükeniyor ve film 5 yıl sonrasına sarıyor.

Bundan sonraki hikayesi ise kısa olarak zaman yolculuğu üzerine kurulu. Bu zaten tahmin edilen bir şeydi ama nasıl yapacakları merak uyandırıyordu. Zaman yolculuğuna farklı bir anlam katarak bunun içinden çıkmaya çalışmışlar. Amaç belli bir zamana gidip oradan taşı almak ve işleri bitince aynı zamana gidip taşları yerine koymak. Böylece zamanda bir kırılmaya neden olmayacaklar. Fakat geçmişe gittiklerinde oradaki Thanos ile karşılaşıyorlar ve geçmişteki Thanos planı durdurmak için kendisini de geleceğe gönderiyor ve asıl savaş da o zaman başlıyor zaten.

Zaman yolculuğu önceki filmlere ilginç göndermelere neden olmuş. Kaptan Amerika’nın kendisi ile olan kavgası, Tony’nin babası ile yüzleşmesi vs. gibi ilginç anlar var. Bu kısımlar sürekli duygusal geçişlerle dolu ve bir çok kişinin sıkıcı bulduğu yerler. İşin içine Thanos’un girmesi ile işler değişiyor ama Thanos bu kez sahnede final dışında pek de görünmüyor.

Filmden önce en çok merak edilen soru Thanos gibi bir gücün nasıl yok edilebileceğiydi. Bunun için bir çok fikir ortaya atıldı ama hepsi Thanos’un gücünü küçülten türdendi. Yönetmenlerin bulduğu yöntem bence Thanos adına yakışan bir son oldu. Doktor Strange’in de ön gördüğü gibi Thanos’un yenilmesi imkansızdı ve bunun sadece tek bir yolu olabilirdi. O yüzden spoiler olarak söyleyeyim Thanos, kendini çok beğenen Kaptan Marvel dahil hepsinin üstesinden geliyor. Tek üzüldüğüm kısım Hulk ile bir sahne olmamasıydı.

Film yapımcıların istediği şekilde son buluyor. Zaten o kadar çok kahramanı ölü bırakmaları mümkün değildi. Filmde sadece 2 kahraman ölüyor ve biri de güzel bir şekilde veda ediyor. Ölümlerden ilki zaten gerekliydi ve ilk filmden beri herkesin sorduğu bir soruydu. Final ölümü ise adına yakışır şekilde olmuş. Seri başladığı gibi bitmiş diyebiliriz. Veda da çok yaratıcı bir şekilde yapılmış.

Avengers: Endgame Yönetmeni

Joe Russo, Anthony Russo

Avengers: Endgame Oyuncuları

Robert Downey Jr., Chris Evans, Mark Ruffalo

Avengers: Endgame Senaristi

Avengers: Endgame Yorumları

Avengers: Endgame Yorum iyiler kazansın diye saçmalamalarından bıktım artık o kadar atış yapılıyor bina yerle bir oluyor bir allahın kulu yaralanmıyor

09-05-2019 21:57 !!

Avengers: Endgame Yorum adamlar 10 numara film yapmış görsel falan hikaye de güzel 350 milyon dolar harcamışlar son savaş sahnesi zaten yarısıdır tüm oyuncular orada sadece kavga sahneleri çok kısa kaptan amerika kavgası bir dakika bile sürmüyor thanos zaten hepsini 10-15 saniyede dağıtıyor bir tek marveli abartmışlar thanosun gemisini darmadağın ediyor ama thanosu yenemiyor çok zeki dedikleri thanos kendisinden daha güçlü bir gemi inşa edememiş mi?

14-05-2019 17:39 !!

Manolya Yorum
arkadaş
ekle
güzel bir final yapmışlar. herşey beklendiği gibi olmuş yine mutlu son için bazı saçmalıklar yapmışlar ama alıştık artık. bence bir önceki film daha güzeldi. orada böyle mantık hataları yoktu. burada iyiler kazansın diye yine mantık hataları ile doldurmuşlar

Manolya • 22-06-2019 20:40 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film