Avengers: Sonsuzluk Savaşı

Avengers: Sonsuzluk Savaşı
Yönetmen:
Joe Russo
Başrol:Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans
Film Türü:3D, Aksiyon, Fantastik, Macera, Uzay
Yapım:ABD 2018 (Avengers: Infinity War)
Vizyon Tarihi:27 Nisan 2018
YazarOkur Puan:
6.9 / 10 | Oy: 130 | Yorum: 5
Film Siteleri:BeyazPerde: 8.8
Hasılat:*


Oy Ver

6.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Avengers: Sonsuzluk Savaşı filmi izle

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Konusu

10 yıldır beklenen film sonunda sinemaseverler ile buluşuyor ve oldukça da şok edici bir etkisi var. Marvel, 10 yıl önce Demir Adam filmi ile sinema dünyasında çok farklı bir projenin başlangıcını yaptı. Planlı olarak Yenilmezler karakterlerini tanıtarak Marvel dünyasında çok önemli olan Sonsuzluk Savaşı’na kadar getirdiler. Yani Avengers Sonsuzluk Savaşı daha 10 yıl önceden planlandı ve karakterler buna göre sinemaseverlere sunuldu.

Normalde sinema dünyasında ünlü karakterlerin bir araya geldiğini gördük fakat hiçbiri Sonsuzluk Savaşı kadar etkileyici olmadı. 10 yıl boyunca izlediğiniz tüm süper kahramanlar bu filmde yer alıyor ve hepsinin de sahneleri mükemmel bir şekilde dengelenmiş.

Avengers Sonsuzluk Savaşı filmini izlemediyseniz bundan sonrası spoiler içereceği için okumayı bırakmanızı tavsiye ediyorum.

Filmin yönetmeni olan Russo kardeşler Marvel dünyasında bir ilke imza atıyor ve ilk kez tam anlamı ile bir önceki Marvel filminin kaldığı yerden devam ediyorlar. Son Marvel filmi olan Thor Ragnarok son sahnesinde Thor ve Loki, Thanos’un gemisine bakarak kalmışlardı. Film de tam burada başlıyor. Thanos, gemiyi durduruyor ve ilk savaş burada başlıyor. Daha ilk beş dakika yaşanan bu savaş ile Thanos’un ne kadar güçlü ve korkutucu bir karakter olduğunu anlıyorsunuz ve filmi ona göre izliyorsunuz. Öyle ki bu karşılaşmadan sonra Hulk artık Thanos ile karşılaşmak istemiyor ve ilk ölümler ile burada yüzleşiyorsunuz.

Filmin sonrası ise üç farklı noktada geçiyor. Bir tarafta Galaksinin Koruyucuları ve Thor, Bir tarafta Demir Adam, Örümcek Adam ve Doktor Strange, diğer tarafta ise Wakanda Savaşı. Ne yazık ki hepsinin yolu Thanos ile kesişiyor ve çoğunun sonu ölüm ile sonuçlanıyor.

Marvel dünyasında bu filmde birçok kahraman öleceği zaten biliyordu ama ölümlerin bu kadar şaşırtıcı olacağını hiç düşünmemiştim. Şöyle ki tahminlerin hiçbiri tutmuyor ve hiç beklenmedik ölümler var. Thanos evrenin yarısını yok etmek istediği için ben kahramanların yaklaşık yarısının öleceğini düşünüyordum ama bu sayı oldukça fazla. En acısı ise Thanos’un Ruh Taşını ele geçirmesinde yaşanan. Evet, merakla beklenen Ruh Taşı filmde ortaya çıkıyor ve Thanos 6 taşa da kavuşuyor ama Ruh Taşını alması herkesi derinden etkiliyor.

Film hakkında yazarken tür olarak Dram seçilmesi bana mantıklı geldi. Sevilen kahramanların çoğunun ölmesi insanı gerçekten büyük depresyona sokuyor. Filmin sonunda ise ufak bir umut var ve o da Marvel’in sinemaseverlere sunmaya hazırlandığı yeni süper kahraman!

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Yönetmeni

Joe Russo

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Oyuncuları

Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Chris Evans, Mark Ruffalo, Scarlett Johansson, Chadwick Boseman, Benedict Cumberbatch, Josh Brolin, Bradley Cooper, Vin Diesel

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Senaristi

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Yorumları

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Yorum derleme güzel iki buçuk saatlik film ama bazı yerleri kesmişler görebiliyorsunuz daha çok thanos filmi olmuş dikkatimi çeken thanosun kolay kolay öldürmediği inandığı şey uğruna savaşan biri sonunda başarıyor zaten devamını merakla bekliyorum

27-04-2018 22:33 !!

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Yorum baya tutarlı bir film filmdeki ana kahramanların yarısı ölüyor tüm kahramaların da yarısı ölüyor thanosun amacı da tüm evrendeki varlıkların yarısını öldürmek örümcek adamın ölümü üzücüydü

28-04-2018 07:40 !!

Avengers: Sonsuzluk Savaşı Yorum efekter ve grafikler olarak bir şah eser diye bilirim
konu güzel işlenmiş sinama parasına değer gidilmesi lzm kesinllikle en iyi marvel filmi olmuş askıyon doluydu sonu biraz beni şok etti her filmin sonu gibi olmadı kötüler kazandı evrenin yarısı yok oldu :) part 2yi bekliyoruz tam bir başyapıt :)

01-05-2018 22:12 !!

izgiss Yorum
arkadaş
ekle
part 2'yi merakla bekliyorum

izgiss • 08-11-2018 12:42 !!

MlhCkll Yorum
arkadaş
ekle
bence avengers serisinin şu ana kadarki en iyi filmi. konuyu 4-5 koldan farklı rotalardan devam ettirerek izleyiciyi filmin içerisinde tutmaya çalışmışlar ve bence de çok başarılı olmuşlar.

MlhCkll • 22-01-2019 21:51 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film