Babam

Babam
Yönetmen:
Nihat Durak
Başrol:Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Berker Güven
Film Türü:Türk Filmleri, Dram
Yapım:Türkiye 2017
Vizyon Tarihi:6 Ekim 2017
YazarOkur Puan:
6.6 / 10 | Oy: 160 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7.4
Hasılat:*


Oy Ver

6.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Babam filmi izle

Babam Konusu

Türk sinemasının usta oyuncularından bir tanesi olan Çetin Tekindor uzun süre ara verdiği filmlerde rol almama geleneğine Babam filmi ile son veriyor. Aslında Çetin Tekindor bu süreye Ayla filmi ile son vermişti fakat filmin vizyon tarihi Babam filminden sonraya değiştirilince, onu ilk Babam filminde tekrar izleyeceğiz.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini daha çok dizilerden tanıdığımız Nihat Durak yapıyor. Filmin başrollerinde ise Çetin Tekindor ile birlikte Kiralık Aşk dizisinden tanıdığımız Melisa Şenolsun, Berker Güven ve en son Kara Bela filmi ile izlediğimiz Erkan Köstendil yer alıyor. Filmde aynı zamanda Cezmi Baskın ve Ali İhsan Varol da yer alıyor.

Babam filminde adından da anlaşılacağı gibi bir baba ile oğlu arasındaki ilişki anlatılıyor. Yusuf karakteri konserve fabrikası olan bir iş adamıdır. İşleri pek de yolunda gitmez ve fabrikasını batmaktan kurtulmak için büyük çaba harcar. Tam bu sırada karısı vefat edince Yusuf’un hayatı da tamamen değişir.

Yusuf’un zihinsel engelli bir oğlu vardır ve bu yüzden de oğlunu bir türlü kabullenememiştir. Fakat karısının ölmesi ile birlikte oğlu ile ilgilenme görevi de ona kalmıştır. Tam bu sırada öğretmen olmasına rağmen atanamadığı için Yusuf’un fabrikasında çalışmak zorunda olan Feride çıkar. Feride Arif’e farklı bir göz ile bakar ve ikilinin arasında bir arkadaşlık başlar. Bu da zihinsel engelli Arif’in hayata olan tutumunu değiştirir. Bu da Yusuf’un gözünden kaçmaz ve baba oğul arasında yeni bir hayat başlar.

Babam, sinemaseverlere oldukça dramatik bir hikaye sunuyor. Çekin Tekindor’un eski filmlerini andıran film izleyenlere oldukça fazla duygusal anlar yaşatacak gibi görünüyor.

Babam Yönetmeni

Nihat Durak

Babam Oyuncuları

Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil, Cezmi Baskın, Seray Gözler, Ali İhsan Varol, Ali Düşenkalkar

Babam Senaristi

Babam Yorumları

Babam Yorum kesinlikle izlenilmesi gereken bir film şiddetle tevsiye ediyorum :)

06-10-2017 23:12 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2019 YazarOkur Film