Başlangıç

Başlangıç
Yönetmen:
Christopher Nolan
Başrol:Leonardo DiCaprio, Marion Cotillard, Ellen Page
Film Türü:Bilim Kurgu
Yapım:ABD, İngiltere 2010 (Inception)
Vizyon Tarihi:30 Temmuz 2010
YazarOkur Puan:
7.8 / 10 | Oy: 141 | Yorum: 12
Film Siteleri:BeyazPerde: 10
Hasılat:*


Oy Ver

7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Başlangıç filmi izle

Başlangıç Konusu

Başlangıç
 
Sinema dünyasında her türlü hırsızlığı gördük diyebiliriz. Mükemmel hırsızlar, mükemmel hırsızlık planları her zaman filmlerde yer aldı. Başlangıç filminde ise farklı bir hırsız var karşımızda.
 
Yönetmen Christopher Nolan Batman serisine yeniden sinemaya aktarmaya koyulduğunda sinema severlere herşey çok daha farklı olacağını belirtti. Öyledi bunu göstermek için ikinci Batman filmine Kara Şövalye adını vererek normal Batman filmlerinden çok farklı olduğunu göstermeye çalıştı. Gerek filmin etkisi gerek gişe hasılatı olarak ortaya mükemmel bir film çıktı.
 
Christopher Nolan sinema severlerin karşısına yine mükemmel bir akıl oyunu ile geliyor. Filmin başrolünde Leonardo DiCaprio var. Ona Ken Watanabe ve Joseph Gordon-Levitt gibi isimler eşlik ediyor.
 
Başlangıc filminin konusuna bakınca Christopher Nolan izlerini görmek mümkün fakat daha açık olanı sinema dünyasında kendini sürekli geliştiren bir yönetmenin sinema perdesine aktarılmasını görüyoruz. Açıkçası şimdiden Christopher Nolan'ın gelecekteri filmlerini bekler hale geldim.
 
Başlangıc filminin konusu aslında bir hırsızın hayatını geri kazanma çabası. Fakat bu hırsız sinema perdesinde gördüklerimizden çok farklı. O görevini rüyalar aracılığı ile yapıyor ve bilinçaltındaki gizli bilgileri çalıyor. Tabi böyle yeteneği olan birinin peşindekileri tahmin edebilirsiniz. Normal bir hayata dönebilmesi için de tek bir yol vardır. Her zaman çaldığı o bilinçaltlarına bu sefer hayatını geri vericek olanları yerleştirmesi gerekir.
 
Christopher Nolan gerçekten yine mükemmel bir iş çıkarmış. Gerek konusu ve gerek görsel öğeleri ile size doyurucu bir sinema filmi sunuyor. İyi Seyirler...

Başlangıç Yönetmeni

Christopher Nolan

Başlangıç Oyuncuları

Leonardo DiCaprio(Dom Cobb), Marion Cotillard(Mal), Ellen Page(Ariadne), Cillian Murphy(Fischer), Michael Caine(Miles), Joseph Gordon-Levitt(Arthur), Ken Watanabe(Saito), Tom Hardy(Eames)

Başlangıç Senaristi

Başlangıç Yorumları

Başlangıç Yorum film süper mutlaka izleyin

22-07-2010 02:07 !!

Başlangıç Yorum yine güzel bir sinema filmi paranıza değiyor en azından

22-07-2010 02:07 !!

Başlangıç Yorum fragman süper inşallah filmde güzeldir

23-07-2010 00:20 !!

Başlangıç Yorum dicaprionun her filmine giderim hastasıyım o adamın

23-07-2010 00:20 !!

Başlangıç Yorum amerikada gişe hasılatı kırmış gelince kesin izleyeceğim çok merak ediyorum

26-07-2010 00:16 !!

Başlangıç Yorum leonardo di caprio filmleri harika oluyor.

03-08-2010 00:31 !!

Başlangıç Yorum film bir beyin fırtınası mutlaka izleyin ..serisi kesin var su anda seyirciyiye bile ruya içinde ruya izletiyolar inanılmaz izlediğimiz filimin filmin asıl konusuyla alakası yok aslında 2 seride çok şaşıracağız

09-08-2010 03:33 !!

Başlangıç Yorum hayatımda seyrettiğim en sacma sapan içine sırf insanlar uyumasın diye aksiyon sokuşturulmuş b.ktan bir film

10-08-2010 10:39 !!

Başlangıç Yorum bu filmin senaryosunu oluşturabilmek ayrı bir zeka ve görselleştirebilmek çok daha mükemmel bir zeka örneği.h,ç sıkmadan,tüm dikkati ayakta tutan bir yapım.İmkansız değil,birgün bu tür şeylerde olabilcek kaygısıyla "rüyada mıyım,gerçekte mi"sorularıyla filmden çıkıyorsunuz.NOLAN'ın beynine hayran oldum.

22-08-2010 02:29 !!

Başlangıç Yorum harika bir film kesinlikle izlenmeli.ama ilk sahneden itibaren dikkatli izlenmeli çünkü kaçırırsanız toplamak için yanınızda daha dikkatli bir arkadaşınız olmalı.leonardo'yu hiç bu kadar iyi bulacağımı tahmin etmemiştim doğrusu.her an aksiyon olması filmden bir saniye bile gözünüzü ayırmamanıza sebep oluyor.iyi seyirler...

29-08-2010 12:09 !!

Başlangıç Yorum cobb un en son çevirdiği totem düştü mü düşmedi mi??yani adam en son gerçek hayata mı döndü yoksa hayla rüyada mıydı???!!

11-09-2010 01:59 !!

Başlangıç Yorum düştü...

11-03-2011 22:15 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film