Belalı Tanık

Belalı Tanık
Yönetmen:
Patrick Hughes
Başrol:Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Gary Oldman
Film Türü:Aksiyon, Komedi, Macera
Yapım:İngiltere 2017 (The Hitman's Bodyguard)
Vizyon Tarihi:18 Ağustos 2017
YazarOkur Puan:
6.8 / 10 | Oy: 159 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7.2
Hasılat:* (bütçe:$50.000.000)


Oy Ver

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Belalı Tanık filmi izle

Belalı Tanık film kritik / değerlendirmesi

6.5
Belalı Tanık son zamanların en fazla merak edilen filmlerinin başında yer alıyordu. Bunda aslında birden fazla etken var.

Etkenlerden ilki filmde Ryan Reynolds’ın yer almadı. Ryan Reynolds ilk olarak Wolverine filminde Deadpool olarak yer aldığında karakterde bir ışık görmüş ve o günden beri Marvel’i bu karakterin tekil filmi için ikna etmeye çalışmıştır. Uzun zaman başarılı olamadıktan sonra Marvel ile anlaşma yapmış ve karakterin kullanım iznini aldıktan sonra yapımcılığını üstlenip karakteri beyazperdeye taşımıştır. Hatta filmin senaryosunun yazılmasında direk olarak katkıda bulunmuştur. Bu hikayenin sonunu zaten biliyorsunuz. Film inanılmaz düşük bütçesi ile inanılmaz bir başarı kazandı ve serinin ikinci ve üçüncü filmleri için de anlaşmaz sağlandı. Ryan Reynolds’un bu şekildeki katkısı nedeni ile Belalı Tanık filmindeki karakteri de merak uyandırdı.

Etkenlerden ikincisi ise filmin kapaklarından bir tanesi. Sinema tarihinin en mükemmel filmlerinden bir tanesi olan 1992 yılında yayınlanan Koruma (The Bodyguard) filminin kapağı tiye alınarak bir kapak hazırlandı ve bu da sosyal medyada büyük beğeni topladı. Son zamanların en başarılı sosyal medya reklamlarından bir tanesi olmayı başardı.

Üçüncü ve son etken ise filmin oyuncu kadrosu. Ryan Reynolds’dan zaten bahsettik. Ona filmde usta oyuncu Samuel Jackson eşlik ediyor. Kendisi iyi biri olan kötü adamı canlandırıyor. Zaten son zamanlarda rol olarak kötü adamlara daha fazla kaymaya başladı. Bu filmde ortada yer alıyor gibi ama iyiye daha fazla kayıyor. Fakat bana göre en önemli karakter Gary Oldman. Filmde kötü adamı canlandırıyor ve Gary Oldman’in kötü karakterleri her zaman izlemeye değer olmuştur. Hatta bu başarısı nedeni ile Gary Oldman’ın James Bond’un karşısına da kötü adam olarak çıkması için kampanya bile başlatıldı.

Son olarak filmin konusuna gelirsek. Film aslında oldukça ilginç ve komik bir şekilde başlıyor. En üst düzey koruma olan Ryan Reynolds’un canlandırdığı Michael Bryce koruduğu insanı kusursuz bir şekilde uçağına bindirir ve tam görevi biterken müşterisi uçak camından vurularak öldürülür. Bu da Bryce’nin kariyerinin sonu demektir. İşinde en iyilerden bir tanesi iken bir anda ucuz koruma işleri yapan biri haline gelir.

Samuel Jackson’un canlandırdığı Darius karakteri ise işinde bir numara olan bir kiralık katildir. Fakat işini yaparken bir kadın ile tanışır ve ona aşık olur. Bu da onun zayıf noktası olur ve karısı için tüm riski göze aldığında yakalanır ve hapse gönderilir.

Gary Oldman’ın canlandırdığı Vladislav Dukhovich ise Beyaz Rusya’nın diktatör başkanıdır ve işlediği suçlar nedeni ile uluslararası mahkemede yargılanır. Fakat tüm tanıklar tek tek öldürülmeye başlar ve mahkeme heyetinin elinde bir tek Darius kalır. Darius da mahkemenin yolunu tutarken saldırıya uğrar ve yeteneği sayesinde sağ salim kurtulur. Fakat bu saldırı polisin içinde de Vladislav’ın adamlarının olduğunun kanıtıdır ve o yüzden hayatta kalan polis memuru son umut olarak yakın arkadaşı olan Bryce’a Darius’u emanet eder ve ondan emaneti sağ salim mahkemeye getirmesini ister. Fakat büyük bir sorun vardır. Darius ile Bryce’in araları pek de iyi değildir. Biri korurken diğeri öldürmektedir ve ikili sürekli karşı karşıya gelmişlerdir.

Hikaye bundan sonra ikilinin bir şekilde mahkemenin yolunu tutması ile devam ediyor. Bu macera boyunca da sürekli ölüm kalım mücadelesi veriyorlar. Yani aksiyon baştan sona kadar devam ediyor. Komedi oranı da sürekli yüksek olan bir film. Yani hem aksiyon dolu hem de eğlenceli bir film sizi bekliyor.

Belalı Tanık Konusu

Belalı Tanık filmi hem konusu ile hem de oyuncu kadrosu ile oldukça dikkat çekicisi bir film.

Filmin yönetmenliğini Patrick Hughes yapıyor. Filmin senaryosunu ise Tom O'Connor yazdı. Filmin başrollerinde Deadpool filmi ile gerçek anlamada büyük bir başarı yakalayan Ryan Reynolds ile birlikte son zamanların en fazla aranan yüzü olan usta oyuncu Samuel Jackson yer alıyor. Onlara usta oyuncu Gary Oldman, güzel yetenek Salma Hayek ve Elodie Yung eşlik ediyor.

Michael Bryce mesleğinde dünyanın en iyilerinden bir tanesi olan güvenlik görevlisidir. Diğer yandan Darius Kincaid dünyanın en iyi tetikçilerinden bir tanesidir. Fakat sonunda yakalanır ve yargılanmak üzere bir anlaşma yapar. Yaptığı işler ve ilişkilerini söylemesi karşılığında devlet ile anlaşır. Fakat bu onu bir numaralı hedef haline getirir. Kendisi çok fazla şey biliyordur ve ortadan kaldırılması gerekir. Bunun üzerine koruması olarak Michael Bryce görevlendirilir. İkilinin geçmişe dayanan pek de iyi olmayan hatıraları vardır fakat şimdi birlikte çalışmak zorundadırlar.

Belalı Tanık filmi konusu ile izleyenlere eğlenceli bir aksiyon sunuyor. Son zamanlarda gerek Ryan Reynolds gerekse Samuel Jackson bu tarz filmlerde fazlası ile yer alıyor ve Belalı Tanık filmi ile yine izleyenlere benzer bir seyir zevki yaşatmayı umuyorlar.

Belalı Tanık Yönetmeni

Patrick Hughes

Belalı Tanık Oyuncuları

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson, Gary Oldman, Salma Hayek, Elodie Yung, Richard E. Grant, Sam Hazeldine, Joaquim de Almeida

Belalı Tanık Senaristi

Belalı Tanık Yorumları

Belalı Tanık Yorum baya güzel film ama samuel jacksonun aksyon sahneleri çok saçma keşke dublör falan kullansaymış bir tane arkadasındaki adamı vurma sahnesi vardı, sihahın yönüne baktığında neredeyse kendi ayağını vuracak şekilde ama en arkadaki adam vuruluyor sinemada gülmekten ölecektim

29-08-2017 18:42 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film