Beşir'le Vals

Beşir'le Vals
Yönetmen:
Ari Folman
Başrol:Ari Folman, Ronny Dayag, Ron Ben-Yishai
Film Türü:Animasyon
Yapım:İsrail, Fransa, Almanya, ABD, Finlandiya, İsviç 2009 (Vals Im Bashir)
Vizyon Tarihi:6 Şubat 2009
YazarOkur Puan:
7.2 / 10 | Oy: 158 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 9
Hasılat:*


Oy Ver

7.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Beşir'le Vals filmi izle

Beşir'le Vals Konusu

Beşir'le Vals
 
Bir filmin bir ülkede vizyon tarihi bu kadar kötü seçilir demiyim bu kadar kötü zamana denk gelir dersem daha güzel olur açıkçası. Nedeni ise çok basit. Beşir'le Vals bir İsrail yapımı film sayılır. Gitmek isteyen?
 
Beşir'le Vals filmi bir animasyon filmi ve animasyon filmlerinin aksine tam bir dram işliyor konu olarak. Lübnan savaşında yaşadığı hiçbirşeyi hatırlamayan bir eski asker ve rüyaları yüzünden içinde oluşan bir merak. Daha sonra tüm asker arkadaşlarını arayarak o savaşta yaşadıklarını bir resim gibi hafızasına geri dönmesi ve gizemin diğer yüzü. Evet, Beşir'le Vals filminin konusu basit olarak böyle.
 
İşin içinde İsrail olursa ve dahası son dönemde Türk halkının hassasiyeti göz önüne alınırsa filmin nasıl bir gişe yapacağını açıkçası merak ediyorum. Bir zamanların çok konuşulan Lübnan savaşı ve günümüzde başka yönlerden devam etmesi filmi oldukça etkileyecek gibi görünüyor.
 
Eğer bu politik ve siyasi unsurları çıkartırsak film animasyon filminden daha çok çizgi roman havasında. Görüntü olarak size çizgi roman tadı veriyor ve işlediği dram ve gizem filmin kalitesini arttırıyor. 2008 yılında Fransa'da en çok ses getiren filmden biri olan film sonunda türk sinema severleri ile buluşuyor. İyi Seyirler...

Beşir'le Vals Yönetmeni

Ari Folman

Beşir'le Vals Oyuncuları

Ari Folman, Ronny Dayag, Ron Ben-Yishai

Beşir'le Vals Senaristi

Beşir'le Vals Yorumları

Beşir'le Vals Yorum çok hüzünlü bir hikaye mutlaka izleyin

27-12-2015 01:56 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film