Bezm-i Ezel

Bezm-i Ezel
Yönetmen:
Aykut Can Demirel
Başrol:Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğra Han Kirişoğlu
Film Türü:Türk Filmleri, Korku, Gerilim
Yapım:Türkiye 2017
Vizyon Tarihi:21 Temmuz 2017
YazarOkur Puan:
5.9 / 10 | Oy: 196 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7
Hasılat:*


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Bezm-i Ezel filmi izle

Bezm-i Ezel Konusu

Bezm-i Ezel sinema filmi korku türünde mistik ögeler barındıran yapımlar arasında bu yaza damgasını vurmaya hazırlanıyor. Kalp ve diğer rahatsızlıkları olanlar bu filmi yazın sıcaklarıyla birlikte kesinlikle doktoruna danışmadan tercih etmesin.

Gerilim korku türünde sinematografik açıdan gayet başarılı olan bu filmde paranormal olaylar ve farklı kamera açıları Bezm-i Ezel filmini görsel sanatlar açısından da çok fazla zenginleştirmiş. Oyunculukların ve kurgunun uyumunun hissedildiği filmde Gizem Keskin makyajları ve Serkan Dinç’in görsel efektleri başarıyla izleyiciye geçiyor.

Kilise ve cami arasında sıkışıp kalmış bireylerin yolculuğunun anlatıldığı Bezm-i Ezel filminde mistik dünyanın kapısı aralanır. Mansur Hoca karakteriyle sosyal ve dini mesajlar içeren filmde gerilim dozu yüksek sahnelerle insanı ürküten hayal perdesinin en gerçekçi örneklerini bulabiliyoruz. Halk arasında üç harfli olarak adlandırılan varlıklarla şeytani hislerin dünyasına yolculuk yaptığınız bu filmde korkmamak elde değil!

Aykut Can Demirel’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde yapımcılığı Yasin Işıklı üstlenmiş. Ebru Eker, Berkan Tutu gibi isimlerde korku sinema türünde oyunculuklarını bir tık daha üste çıkarmışlar. Aykut Demircan ve Hamza Baş’ın görüntü yönetmenliğini üstlendiği filmden başarıyla çıktıklarını söylemek lazım. Bezm-i Ezel sanat ve görüntü açısından hakkını fazlasıyla veren bir çalışma olmuş.

Bezm-i Ezel Yönetmeni

Aykut Can Demirel

Bezm-i Ezel Oyuncuları

Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğra Han Kirişoğlu, Hakan Tutu, Hüseyin Başlı, Nilüfer Başlı, Talat Yavaş, Ceylan Ay

Bezm-i Ezel Senaristi

Bezm-i Ezel Yorumları

Bezm-i Ezel Yorum izlediğim en iyi türk korku filmlerinden bir tanesi başarılı buldum

31-07-2017 20:48 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2019 YazarOkur Film