Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi
Yönetmen:
Alejandro González Iñárritu
Başrol:Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton
Film Türü:Komedi, Dram, Fantastik
Yapım:ABD 2015 (Birdman: Or (The Unexpected Virtue of Ignorance))
Vizyon Tarihi:27 Şubat 2015
YazarOkur Puan:
7 / 10 | Oy: 187 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 7.9 • BeyazPerde: 10 • Sinemalar: 7
Hasılat:* (bütçe:$22.000.000)


Oy Ver

7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi filmi izle

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi Konusu

Birdman, sinemaseverlerin son zamanlarda izleyebileceği en garip filmlerden bir tanesini ve filmi bu hale getiren birçok etken var.

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi filmi bilindiği üzere 9 dalda Oscar’a aday gösterildi ve en iyi film ödülünü de kazandı. Her ne kadar Oscar ödülleri kaliteden daha çok pazarlama amaçlı olsa da yine de filmin kalitesi konusunda az çok bilgi veriyor.

Birincisi filmin oyuncu kadrosu gerçekten mükemmel. Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Emma Stone, Naomi Watts gibi usta isimler filmde yer alıyor ve film de zaten en iyi oyuncu ve yardımcı oyuncu ödüllerine de aday oldu. Bu mükemmel oyuncu kadrosu filmi bir üst seviyeye taşımış ve filmi izlerken de bunu hissediyorsunuz. Özellikle Edward Norton’un performansı harika.

Filmin yönetmenliğini ise Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu yapıyor. Zaten ödülü alırken Sean Penn’in buna gönderme yapması da çok tartışılmıştı ve Hollywood’un etnik ayrıma karşı tepkisini ortaya koymuştu. Ünlü yönetmen Babel filmi ile büyük ses getirmiş fakat o zaman Oscar’ı alamamıştı.

Birdman filmi olarak da farkını ortaya koyuyor. Son zamanlarda sinema filmlerinin nasıl çekildiğini gösteren birçok film izledik fakat Birdman bu kez tiyatro eserinin nasıl çekildiğini gösteriyor. Bunu yaparken de ilginç bir dram işliyor.

Bir zamanlar Birdman süper kahramanı ile çok ünlenen fakat sonra devamını getiremeyen eski bir oyuncunun kendini yeniden kanıtlayabilmek için bir tiyatro oyunu sergilemeye çalışması anlatılıyor. Bunu yaparken sürekli Birdman zamanlarına gidiyor ve bu da onu farklı bir şekilde motive ediyor. Fakat oyunculardan biri sakatlanıyor ve yerine gelen isim de bir zamanlar ünlü olan fakat daha sonra kariyerini dibe sokan başka bir karakter. O da kendini yeniden kanıtlamaya çalışıyor fakat oyunculuğu delilik noktasına kaçınca delilik noktasında kendini kanıtlamaya çalışan tarafından dışa itilmeye çalışılıyor.

Zaten filmi dramatik komedi haline getiren de bu ikilem ve bunun komedi katılarak sunulması. Mükemmel bir oyunculuk, karmaşık bir ikilem ve biraz da komedi arayanlar için mükemmel bir film.

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi Yönetmeni

Alejandro González Iñárritu

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi Oyuncuları

Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton, Andrea Riseborough, Amy Ryan, Emma Stone, Naomi Watts, Lindsay Duncan

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi Senaristi

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi Yorumları

Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi Yorum izlerken çok sıkıldım yarıda çıktım sonra filmin en iyi film seçildiğini duydum biraz pişman oldum fakat başı gerçekten çok sıkıcı bir de yönetmen sürekli yakın çekim yapmış insanın başı dönüyor

25-02-2015 22:45 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film