Black Adam

Black Adam
Yönetmen:
Jaume Collet-Serra
Başrol:Dwayne Johnson, Aldis Hodge, Pierce Brosnan
Film Türü:Aksiyon, Macera, Fantastik
Yapım:ABD 2022
Vizyon Tarihi:21 Ekim 2022
YazarOkur Puan:
7 / 10 | Oy: 10 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Black Adam filmi izle

Black Adam Konusu

Black Adam film eleştirmenlerinden baya kötü puanlar aldı. Disney’in onlar üzerindeki etkisini düşündükten sonra normal olduğunu düşünüyorum ve bu da aslında film eleştirmenlerinin tarafsızlığını bir kez daha ortaya çıkardı.

Filmin başrolünde Dwayne Johnson var ise ve bir süper kahraman filmi ise filmden en büyük beklentiniz aksiyondur ve Black Adam da bunu fazlası ile veriyor. Bu açıdan filmi eleştirmek bana çok yanlış geliyor.

Dwayne Johnson çok uzun zaman önce Black Adam karakterini canlandırmayı kabul etti fakat yoğun film takvimi nedeni ile film anca karşımıza geldi. Onunla birlikte Superman ve Henry Cavill de döndü ve DC yeniden şekilleniyor.

Filmin bana göre beklenti dışında kalan kötü yanı Black Adam’ın kökeninin çok basit kalması. Aslında kahramanınızın olmasını mı yoksa kendi özgürlüğünüzü kendinizin kazanmanızı mı istersiniz sorusunu güzel işlemiş ama Black Adam olacak kadar intikama susama kısmı zayıf kalmış. Tamam oğlunu kaybediyor ama oğlu pek de kendini feda etmiyor. Bana göre bu kısım daha dramatize edilebilir ama ortaya daha büyük bir nefret çıkartılabilirdi.

Filmde bir de Adalet Topluluğu yer alıyor ama bana göre biraz hayal kırıklığı. Hawkman tam bir Kaptan Amerika performansı sunuluyor ama onun dışındakiler gerçek güçlerinin altında gösterilmiş. Özellikle de Dr Fate’e yazık olmuş. Cyclone ve Atom Smasher ise tanıtım amaçlı eklenmiş gibi.

Fazla anlam aramadan aksiyon dolu bir film istiyorsanız Black Adam bunu veriyor. Başlangıç olarak fena değil ama eleştirmenlerin söylediği kadar da kötü bir film değil. Açıkçası Marvel’in son filmlerinden daha iyi.

Black Adam Yönetmeni

Jaume Collet-Serra

Black Adam Oyuncuları

Dwayne Johnson, Aldis Hodge, Pierce Brosnan

Black Adam Senaristi

Black Adam Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film