Black Panther: Yaşasın Wakanda

Black Panther: Yaşasın Wakanda
Yönetmen:
Ryan Coogler
Başrol:Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira
Film Türü:Aksiyon, Dram, Fantastik, Savaş, Macera
Yapım:ABD 2022 (Black Panther: Wakanda Forever)
Vizyon Tarihi:11 Kasım 2022
YazarOkur Puan:
6.3 / 10 | Oy: 13 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Black Panther: Yaşasın Wakanda filmi izle

Black Panther: Yaşasın Wakanda Konusu

Marvel büyüsünü yavaş yavaş kaybediyor gibi. Yenilmezler serisinin son filminden sonra bir türlü aynı seviyeyi tutturamadı ve bir çok olumsuz eleştiri aldı. Black Panther filminde Chadwick Boseman’in ölümü üzerinde daha dikkatli olacakları düşünülüyordu ama yine büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Film belki de Marvel dünyasındaki aksiyonu en az filmlerinden bir tanesi. Hikaye de çok tutarsız olunca ortaya oldukça yavaş ilerleyen bir film çıkmış. Fakat filmi kötü yapan tutarsızlıkların çok fazla olması.

Marvel filmlerinin en fazla eleştirilen yanı kahramanların güç dengesindeki tutarsızlığı. Kahramanların güç dengesi filmden filme değişiyor ve bu da filmlere çok anlamsızlık katıyor. Black Panther filminde de ele geçirilmesi çok zor olan, Thanos’un bile ordusuna direnebilen Wakanda’nın aslında ne kadar kolay ele geçirilebileceğini gördük. İlk ziyarette bilgileri olmadığı için anlayabiliyorsunuz ama daha sonra var olan kalkanların olmaması, hiçbir önlem alınmaması, yüzerek gelerek Wakanda’yı işgal etmelerini anlayamıyorsunuz. Zaten Yenilmezler’den sonra Thanos’un hiç de büyük bir tehdit olmadığını vurguluyorlardı ama suyun altında yaşayan Namor’un küçük ordusu kadar bile olamadıklarını göstermek son iki Yenilmezler filminin çöp olduğunun göstergesi oldu.

Tony Stark’ın yıllar süren gelişimini bir üniversite öğrencisinin ilk denemede başarmasının anlamı yok. Kimsenin bulamadığı vibraniumu o kızın bulması, devletin onu koruyamaması, Wakandalıların ele geçirdiği anda Namor’un adamlarının ortaya çıkması, Namor’un çözüm olarak kızın bilgisinden yararlanmak yerine onu öldürüp Wakanda’yı karşısına alması vs. Film saçmaladıkça saçmalıyor. Finalde en azından Black Panther’i görebiliyorsunuz ama hiçbir savaş ve dövüş yeteneği olmayan Shuri’nin birden savaşçı olması ve binlerce yıl yaşayıp savaşan Namor’u yenebilecek seviyeye gelmedi çok ilginçti. Özellikle de Namor’un suyun yanında iken gücünü toplamak yerine tüketmeye gitmesi de tam bir final olmuş.

Son filmler Marvel’in de artık Disney’leştiğinin göstergesi gibi. Kaliteli birkaç film ve daha sonra para filmleri mantığına dönmüşler. Sanırım yeni Yenilmezler filmine kadar kaliteli bir yapım izleyemeyeceğiz ya da o filme ilgiyi arttırmak için öncesinde bir kaliteli yapım sunacaklardır.

Black Panther: Yaşasın Wakanda Yönetmeni

Ryan Coogler

Black Panther: Yaşasın Wakanda Oyuncuları

Letitia Wright, Angela Bassett, Danai Gurira

Black Panther: Yaşasın Wakanda Senaristi

Black Panther: Yaşasın Wakanda Yorumları

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film