Black Widow

Black Widow
Yönetmen:
Cate Shortland
Başrol:Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz
Film Türü:Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Yapım:ABD 2021
Vizyon Tarihi:9 Temmuz 2021
YazarOkur Puan:
5.3 / 10 | Oy: 18 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

5.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Black Widow filmi izle

Black Widow Konusu

Marvel’in başarısındaki en büyük pay filmlerini çok önceden planlamasıdır. Önümüzdeki 10 yıl içinde hangi filmlerin çekileceği ve birbiri ile bağlantısı bellidir. Fakat arada Black Widow gibi filmler çıkabiliyor. Aslında Black Widow filmi bu konuda ilk diyebiliriz.

Marvel filmlerinin başarısı üzerine ve Black Widow’un bundaki etkisinin de yardımı ile Scarlett Johansson kendi filmini yapmayı başardı. Bu yüzden filmde ne Marvel’in gelecekteki filmleri ile bir ilgisini görüyoruz ne de önceki filmler ile bir bağlantısını.

Aslında filmin konusu da oldukça basit ve senaryo üzerinde fazla düşünülmeden yapılmış. Yani Marvel’in bunu seyircilerin isteği üzerine pek de istemeden yaptığı belli oluyor. Zaten sinema ile birlikte direk Disney+ üzerinden yayınlaması da bunun en büyük kanıtı.

Filmin konusu aslında Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’ndan yani Yenilmezler’in birbirleri ile olan kavgasından sonra başlıyor. Natasha’nın tamamen yalnız ve herkesten uzak yaşama nedeni de böyle bağlanmış. Düşman olarak ise bir zamanlar öldürdüğü biri çıkıyor. Fakat senaryodaki kolaycılık daha ilk burada kendini gösteriyor. O patlamadan adam nasıl sağ çıktığı belli değil.

Senaryodaki ikinci kolaycılık ise Black Widow ile Taskmaster’ın karşılaşması. Taskmaster’ın paketi tam Black Widow’un eline ulaştığı zaman ortaya çıkması ve sırf hedef tanımlaması olmadığı için Black Widow’a dokunmaması gibi kolaylıklar görüyoruz.

Hikayenin bundan sonrası ise tahmin edildiği gibi gidiyor. Natasha sözde eski ailesi ile bir araya geliyor ve yarım kalan işi bitirmeye çalışıyor. Buradan sonrası zaten klasik bir aksiyon filmi ve Marvel filmlerindeki ekstralar ne yazık ki bu filmde yok.

Marvel’in Black Widow filmini planda olmamasından dolayı mı böyle basit tuttuğu belli değil ama devamını da getirmeyecekleri açık görünüyor. Zaten filmden sonra Scarlett Johansson ile mahkemelik oldular ve bu da karakterin bir daha geri dönmeyeceği anlamına da geliyor. Yine belli olmaz ama Black Widow gerçek anlamda Marvel dünyasında öldü gibi görünüyor. Ama final böyle olmamalıydı.

Black Widow Yönetmeni

Cate Shortland

Black Widow Oyuncuları

Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz

Black Widow Senaristi

Black Widow Yorumları

Black Widow Yorum şimdiye kadar olan en kötü marvel filmi eternals bundan kötü diyorlar ama bakalım belkide marvel devrinin sonudur

30-10-2021 23:56 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film