Büyük Oyun

Büyük Oyun
Yönetmen:
Jalmari Helander
Başrol:Samuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson
Film Türü:Aksiyon, Macera
Yapım:Finlandiya, İngiltere, Almany 2014 (Big Game)
Vizyon Tarihi:3 Temmuz 2015
YazarOkur Puan:
5.7 / 10 | Oy: 138 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 5.5 • BeyazPerde: 5 • Sinemalar: 6.1
Hasılat:211.000 TL - izleyici: 8.000


Oy Ver

5.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Büyük Oyun filmi izle

Büyük Oyun Konusu

Samuel Jackson son zamanlarda önüne gelen her filmde oynamaya devam ediyor ve belli ki baya bir paraya ihtiyacı var ve bu yüzden sinema kalitesi yerlerde olan filmlerde bile oynamayı kabul etmiş.

Büyük Oyun filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Jalmari Helander yapıyor. Yönetmenlik tecrübesi fazla olmayan ismin bu eksikliğini filmde görmek mümkün. Filmin başrolünde Samuel Jackson var. Ona genç yetenek Onni Tommila ve Ray Stevenson eşlik ediyor. Fakat bu kadar kötü bir filmin Türkiye’de de vizyona girmesinin nedeni filmin kadrosunda bir de Türk oyuncunun yer alması. Filmde Hazar karakterini canlandıran Mehmet Kurtuluş Türk sinemaseverlerinin filme olan ilgisini arttırabilir.

Büyük Oyun filminde Amerika Başkanının son zamanlarda alışıla gelmiş normal insan profiline indirme ve ne kadar kahraman olduğunu vurgulama konusu işleniyor. Kamp yapmakta olan genç Oskari kampının yakınına bir uçağın düşmesi ile yardım için bölgeye gider. Karşısına Amerika Başkanı çıkar. Düşen uçak Amerika Başkanının özel Air Force One uçağıdır ve başkanın bu tehlikeli bölgede hayatta kalmasını sağlamak için Oskari özel yeteneklerini kullanması gerekir.

Bu tarz basit aksiyon filmlerini sevenler için Büyük Oyun bir seçenek olabilir. Türk oyuncuyu izlemek isteyenler için de aynı şey geçerli fakat bu ikisi dışında film size saçma ve sıkıcı gelebilir.

Büyük Oyun Yönetmeni

Jalmari Helander

Büyük Oyun Oyuncuları

Samuel L. Jackson(The President of the United States), Onni Tommila(Oskari), Ray Stevenson(Morris), Felicity Huffman(CIA Director), Ted Levine(General Underwood), Jim Broadbent(Herbert), Jaymes Butler(Otis), Mehmet Kurtuluş(Hazar)

Büyük Oyun Senaristi

Büyük Oyun Yorumları

Büyük Oyun Yorum ben online izledim haklısınız berbat bir film online olmasına rağmen sonuna kadar izleyemedim

26-06-2015 00:33 !!

Büyük Oyun Yorum çok kötü filmdi saçmalamışlar resmen

06-07-2015 03:47 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film