Çanakkale Çocukları

Çanakkale Çocukları
Yönetmen:
Sinan Çetin
Başrol:Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl
Film Türü:Savaş, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2012
Vizyon Tarihi:28 Eylül 2012
YazarOkur Puan:
4.6 / 10 | Oy: 174 | Yorum: 4
Film Siteleri:IMDB: 2.5 • BeyazPerde: 4
Hasılat:* - izleyici: 170.000


Oy Ver

4.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Çanakkale Çocukları filmi izle

Çanakkale Çocukları Konusu

Sinan Çetin Türk sinemasının yetiştirdiği en usta yönetmenlerden biri fakat son zamanlardaki söylemleri nedeni ile sinemacılığından çok politik yönü ile tanınmaya ve birçok düşman edinmeye başladı. Fakat bunların hiç biri Çanakkale Çocukları gibi kalite bir yapımın önüne geçmemeli.

Yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı filmin başrollerinde ise birbirinden ünlü isimlere yer vermiş. Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl ve son olarak El Yazısı filminde gördüğümüz Wilma Elles oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Filmin konusu ise Çanakkale Savaşına çok farklı bir açıdan bakıyor. Yabancı bir kadın ile bir Türk evlenirler ve iki çocukları olur. Biri İngiltere’ye gider diğeri ise Türkiye'de kalır. Çanakkale savaşının başlaması ile anne iki çocuğunun birbiri ile savaştığını ve birbirlerini öldürdüğünü görmeye başlar. Bunun üzerine bunu engellemek için Çanakkale’nin yolunu tutar.

Özellikle günümüzde çok kullanılan kardeş kardeşi öldürüyor sözünü Çanakkale'ye esenleyerek Sinan Çetin çarpıcı bir konu ile Çanakkale savaşını ele alıyor. Oyuncu kadrosunda da usta oyunculara yer vererek kaliteli bir eser ortaya çıkartmış. İyi Seyirler...

Çanakkale Çocukları Yönetmeni

Sinan Çetin

Çanakkale Çocukları Oyuncuları

Haluk Bilginer, Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl, Wilma Elles

Çanakkale Çocukları Senaristi

Çanakkale Çocukları Yorumları

Çanakkale Çocukları Yorum hiç güzel değildi paranıza yazık

02-10-2012 23:37 !!

Çanakkale Çocukları Yorum sinan çetinin filmini seyrederek onun fettulahcı fikirlerine pazar sağlayamayacağım film isterse oskara aday gösterilsin

03-10-2012 17:14 !!

Çanakkale Çocukları Yorum Şimdiyedek izlediğim en berbat film .Zamanınıza ve paranıza yazık.Sinan Çetin çoluğunu çocuğunu oyalamaya bi film yapmış, zaten film de çocuk oyuncağı gibiydi.Berbat bi senaryo,iğrenç kostümler[polardan dikilmiş asker kıyafetleri],okul müsameresi tarzında oyunculuk.filmin sonuna kadar seyredeceklere Allah sabır versin.Çanakkale adına yazık etmiş.

13-10-2012 20:17 !!

Çanakkale Çocukları Yorum erotik
ler
filmler

05-05-2013 14:45 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film