Cesur

Cesur
Yönetmen:
Mark Andrews, Brenda Chapman
Başrol:Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson
Film Türü:Animasyon
Yapım:ABD 2012 (Brave)
Vizyon Tarihi:7 Eylül 2012
YazarOkur Puan:
7.4 / 10 | Oy: 186 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 7.2 • BeyazPerde: 8
Hasılat:*


Oy Ver

7.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Cesur filmi izle

Cesur Konusu

Söz konusu animasyon filmi olunca ve dahası yapımcı şirket Pixar olunca artık o filmi izlemek şart oluyor. Fakat Cesur filmi beklentilerin çok altında kaldığı kesin.

Animasyon filmlerini güzel yapan en önemli neden filmde çok güzel bir dersin verilmiş olmasıdır. Cesur filminde bunu pek görmek mümkün değil. Daha çok ergenlik çağındaki bir kızın klasik başkaldırışı gibi bir konunun krallık içindeki versiyonu diyebiliriz.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliği animasyon filmlerinin içinden gelen Mark Andrews, Brenda Chapman ve Steve Purcell üçlüsü geliyor. Üçünün de ortak özelliği animasyon filmleri konusunda uzman olmalarına rağmen senaryo ve yönetmenlik olarak tecrübelerinin pek olmaması. Bunu da filme açıkça görebiliyoruz zaten.

Cesur filminin konusuna gelince. Okçulukta usta olmuş kızıl saçları ve güzelliği ile büyüleyen bir prenses artık evlilik yaşına gelmiştir ve annesi onu evlendirmek için zorlar. Annesini bu ısrardan döndürmek için kara büyüye başvurur fakat bu büyü annesini bir ayıya çevirir. Krallığın en büyük düşmanı da ayılar olunca genç prenses herkesten gizli annesini eski haline getirebilmenin yollarını arar ve bu sırada krallığın geçmişine dair bir sırrı da ortaya çıkartır.

Aslında filmde bu tarz bir animasyon filminde bulunması gereken her şey var. Güzel ve sempatik bir prenses, sevimli öğeler olarak yaramaz üçüzler, kötü bir canavar ama filmde cesur prens yok fakat cesurluk ve kahramanlık prensese verildiği için bu eksikliği kapatıyor.

Filmin kötü yanı ne tam anlamıyla çocuklara hitap ediyor ne de yetişkinlere. Filmin sonlarına doğru olan ayı sahneleri küçük çocukları oldukça korkutabilir. Yetişkinler için ise filmi öyle çok eğlenceli yapan öğeler çok. Ufak üçüzler ve komik bir kral dışında gülmenizi sağlayan bir şey göremedim açıkçası. Bu yüzden film boyunca sıkıldığınız anlar olacaktır. Beklentinizi fazla yüksek değilse izlemek için güzel bir animasyon filmi. İyi Seyirler...

Cesur Yönetmeni

Mark Andrews, Brenda Chapman

Cesur Oyuncuları

Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson

Cesur Senaristi

Cesur Yorumları

Cesur Yorum üçüzler çok tatlıydı kral da baya komik yapmışlar kız her zamanki gibi çok tatlı

07-09-2012 03:24 !!

Cesur Yorum paylaşım için teşekkürler

07-09-2012 03:26 !!

Cesur Yorum çok güzeldi herkese tavsiye ederim

07-09-2012 03:27 !!

Cesur Yorum diğer pixar filmleri kadar güzel değildi

07-09-2012 18:21 !!

Cesur Yorum bence çok güzeldi üçüzler çok tatlıydı kız da öyle baba karakteri baya eğlenceliydi konu da güzel işlenmiş bence annelerimizin kıymetini bilelim

12-09-2012 16:28 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film