Çılgın Hırsız 3

Çılgın Hırsız 3
Yönetmen:
Pierre Coffin
Başrol:Steve Carell, Kristen Wiig, Trey Parker
Film Türü:Aile, Animasyon, Komedi, Macera, Suç
Yapım:ABD 2017 (Despicable Me 3)
Vizyon Tarihi:25 Ağustos 2017
YazarOkur Puan:
6.8 / 10 | Oy: 181 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7
Hasılat:* (bütçe:$80.000.000)


Oy Ver

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Çılgın Hırsız 3 filmi izle

Çılgın Hırsız 3 film kritik / değerlendirmesi

7
Gru maceralarına kaldığı yerden devam ediyor. Çevresindeki kadro da her filmde biraz daha genişliyor. İlk filmde maceralarına minyonlar ile başlamıştı. Rakibi alt edebilmek için de üç sevimli kızı istemeden de olsa ekibe dahil etmişti. Özellikle Agnes sevimliliği ve saf duyguları ile herkesi kendine hayran bırakmıştı.

Serinin ikinci filminde ise bu kez Lucy dahil oldu. Gru kızlar sayesinde kötü taraftan iyi tarafa geçmiş ve Lucy’nin de yardımı ile kötü adamın peşine düşmüştü. Lucy küçük kızlar kadar etki yaratmadı ama yine de izleyenler tarafından oldukça sempatik bulundu.

Serinin üçüncü filminde ise herkesi şok eden bir kişi ekibe dahil oluyor. Gru’nun varlığı bilinmeyen kardeşi Dru ortaya çıkıyor ve ekibe bir şekilde dahil oluyor.

Gru’nun babası aslında dünyaca ünlü eski bir kötü adam. Annesi ile ayrılınca baba Dru’yu yanına alıyor. Anne de Gru’yu. Böylece birbirlerinden haberleri olmuyor. Baba Dru’yu de kötü yapmak istiyor fakat Dru bu konuda pek başarılı değil. O yüzden babanın gözünde bir hayal kırıklığı olarak görünüyor. Fakat kardeşini bulunca biraz umutlanıyor. Gru’dan ona kötü olmanın sırlarını öğretmesini istiyor.

Gru’nun işler ise biraz karışık. Kötüleri yakalama konusunda, en azından filmin kötü adamı olan Baltazar Bratt’i yakalama konusunda başarısız oluyor. Dahası kendisini de rezil ediyor. Bunun üzerine teşkilattaki görevine son veriliyor. Dru’nun yardım istemesi de ona teşkilata geri dönmek için fırsat olarak görünüyor.

Dahası Gru’nun kötü olmayı bırakması minyonlar arasında da büyük rahatsızlık yaratıyor ve minyonlar Gru’yu terk ediyor. Onlarda kendi yollarında oldukça komik ve maceralı olaylar ile karşılaşıyorlar ve bunlarda filmde kısa kısa sürekli yer alıyor.

Filmin kötü adamı Baltazar Bratt ise oldukça ilgi çeken bir karakter. Çocukluktan gelen bir intikam ateşi ile yaşıyor ve bu uğurda mücadele veriyor. En büyük tutkusu ise Dans Kavgası. Rakipleri ile Dans dövüşüne tutuluyor ve bildiğinin gibi dans ederek kavga ediyorlar. Dans olunca da tabi müzik de bolca yer alıyor.

Filmde Lucy ve kızlar daha çok anne kız ilişkisi üzerinden işleniyor. Lucy anne olma çabası ile uğraşırken kızlarda kendilerine has maceralar ile onu uğraştırıyorlar. Filmde bu kısımlar da ara ara izleyenlerin karşısına çıkıyor.

Tabi, sonunda hepsi bir araya geliyor. Minyonlar Gru’nun değerini anlıyorlar ve geri dönüyorlar. Lucy ve kızlar da Gru’nun Bratt ile olan savaşında ona yardımcı oluyorlar. Kardeşi Dru da her şeye rağmen yine kardeşinin yanında yer alıyor.

Serinin üçüncü filmi aslında önceki filmlerden pek farklı değil. Kötü adam öncekilere göre en iyisi ve o yönden artı bir puan alabilir. Dru’nun eklenmesi ise konuyu zenginleştirmek için yapılmış fakat birkaç sahne dışında filme pek etkisi yok. Minyonlar ile bildiğimizin dışına çıkmıyorlar. Onları farklı tiplere sokarak güldürme çabası bu filmde de devam etmiş. Kızların sempatikliği de artık ilk filmdeki kadar dikkat çekmiyor. Yine de film oldukça güzel ve kendisini izlettirmeyi başarıyor.

Çılgın Hırsız 3 Konusu

Çılgın Hırsız serisi kaldığı yerden devam ediyor ve normalde dördüncü ama mantık olarak üçüncü film ile yine izleyenlerin karşısına geliyor.

Serinin ilk filminde Minyonlar büyük beğeni toplayınca serinin üçüncü filmi olarak Minyonlara özel bir film çekilmişti. Eğer o filmi saymazsak ki yapımcılara göre ayrı bir film, Çılgın Hırsız 3 serinin üçüncü filmi olarak adlandırılıyor.

Filmin animasyon olarak oyuncu kadrosunda bir değişiklik yok. Gru ve Lucy bir arada kötüler ile savaşıyorlar. Kötü karakter olarak ise bu kez karşımızda izleyenleri eskilere götüren Balthazar Bratt var. Minyonlar da tam kadro filmde yer alıyorlar. Fakat filmde Gru’nun ikiz kardeşi de ekleniyor. Tabi Gru’nun ufak kızları da yine filmde tüm sevimlilikleri ile yer alıyorlar.

Çılgın Hırsız 3 filminin konusu ise Gru ile kardeşi Dru arasında yaşananlar. Gru ve Lucy, filmin kötü adamı Balthazar Bratt’i tekrar ellerinde kaçırınca görevlerine son veriliyor. Tamamen aile hayatına dönmesi ile minyonlar da Gru’yu terk ediyorlar ve farklı arayışlar içine geriyorlar. Bu sırada Gru’nun imdadına varlığını bilmediği kardeşi yetişiyor. Kardeşi Dru ona genlerinde kötü adam olduğunu gösteriyor fakat Dru’nun kendisi kötülük konusunda pek de iyi değil. Gru’dan ona öğretmesi için yardım istiyor ve ona bir kötü için gerekli tüm imkanları sunuyor. Gru da bu teklifi kabul ediyor fakat kötülük yapmak yerine Bratt’ı yakalamak için kardeşi Dru’ya yalan söylüyor. Böylece ikili Bratt’in peşine düşüyorlar.

Filmdeki kötü karakter Bratt başlı başına bir film olacak türde biri. Dansa olan tutkusu ve Gru ile karşılaşmalarında dans savaşı yapmaya çalışması oldukça etkileyici. Komik sakalı ve müzik tutkusu da izleyenleri oldukça eğlendiriyor. Gru’nun kardeşi olarak karşımıza çıkan Dru ise çok farklı ama bir o kadar eğlenceli biri. Gru gibi kel değil ve oldukça yakışıklı. Fakat Gru’nun yetenekleri de onda yok ve bu yüzden babası tarafından dışlanılmış gibi hissediyor. Gru’nun kızları ise yine sevimlilikleri ile filme renk katıyorlar. Minyonlar ise bu kez farklı maceralara atılıyorlar. Gru’dan ayrıldıktan sonra bir dizi macera yaşıyorlar ve hapishaneye kadar düşüyorlar. Fakat Gru’nun özlemi ağır basıyor ve geri dönüşleri de mükemmel oluyor.

Çılgın Hırsız 3 Yönetmeni

Pierre Coffin

Çılgın Hırsız 3 Oyuncuları

Steve Carell, Kristen Wiig, Trey Parker, Steve Coogan, Miranda Cosgrove, Jenny Slate, Dana Gaier, Nev Scharrel

Çılgın Hırsız 3 Senaristi

Çılgın Hırsız 3 Yorumları

Çılgın Hırsız 3 Yorum herzamanki gibi çok güzel minyonlar çok tatlılar

29-08-2017 18:40 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2019 YazarOkur Film