Coco

Coco
Yönetmen:
Lee Unkrich
Başrol:Anthony Gonzalez, Benjamin Bratt, Gael García Bernal
Film Türü:Animasyon, Macera, Komedi
Yapım:ABD 2017 (Coco)
Vizyon Tarihi:19 Ocak 2018
YazarOkur Puan:
6.9 / 10 | Oy: 172 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 8.2
Hasılat:*


Oy Ver

6.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Coco filmi izle

Coco Konusu

Hollywood’un her sene Meksikalılara yönelik olarak hazırladığı filmlerden bir tanesi olan Coco konusu ile oldukça dikkat çeken bir film.

Filmin yönetmenliğini Lee Unkrich yapıyor. Kendisi aynı zamanda filmin senaryosunu da yazdı. Filmin orijinal seslendirmesini yapanlar arasında ise ünlü isimler yer alıyor.

Coco filminde 12 yaşındaki Miguel’in macerası anlatılıyor. Miguel’in ailesinde şarkı söylemek yasaktır. Yıllar önce Miguel’in büyük büyük babası müzik sevdasının peşinden giderek ailesini yüz üstü bırakmıştır. Bunun üzerine ailede müziğin yasaklanması bir gelenek haline gelmiştir. Fakat Miguel müzisyen olmak istemektedir ve en büyük hayali ünlü müzisyen Ernesto de la Cruz gibi olmaktır.

Miguel’in karşısına müzisyen olmak için bir fırsat çıkar fakat bu şansı değerlendirmek için elinde bir gitar yoktur. Bunun üzerine ünlü müzisyenin gitarını ödünç almak ister ve bu sırada bir gerçek ile yüzleşir. Ünlü müzisyen aslında yıllar önce ailesini bırakıp giden büyük büyük babasıdır. Fakat Miguel gitarı alması ile bir de mucize gerçekleşir. Miguel artık ölüler diyarına geçmiştir. Burada hem geri dönmek için bir yol hem de hayranı olduğu müzisyen ile tanışma fırsatı arar.

Coco filmin Meksikalıların çok önem verdiği ölüler diyarı inancını konu alıyor. Meksikalılar ölülerine çok değer verir ve onları sürekli anarak aralarında yaşadığına inanırlar. Coco da bunu güzel bir şekilde ele alıyor ve izleyenlerin duygularına hitap ediyor.

Coco Yönetmeni

Lee Unkrich

Coco Oyuncuları

Anthony Gonzalez(VIII), Benjamin Bratt, Gael García Bernal, Edward James Olmos, Alanna Ubach, Jaime Camil, Luis Valdez, Selene Luna

Coco Senaristi

Coco Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film