Darbe

Darbe
Yönetmen:
Yasin Uslu
Başrol:Emrah Akduman, Cansel Elcin, Öykü Çelik
Film Türü:Macera, Gerilim, Gizem, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2015
Vizyon Tarihi:31 Temmuz 2015
YazarOkur Puan:
4.7 / 10 | Oy: 238 | Yorum: 4
Film Siteleri:IMDB: 3.2 • BeyazPerde: 5.6 • Sinemalar: 3.1
Hasılat:192.000 TL - izleyici: 19.000


Oy Ver

4.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Darbe filmi izle

Darbe Konusu

Son zamanlarda Türkiye’de yaşanan siyasi çekişmeler yavaş yavaş beyazperdeye de taşınıyor ve politik içerikli filmler de sinemadaki yerlerini alıyor. Darbe filmi de bu tarz politik içerikli filmlerden bir tanesi.

Yönetmenliğini son olarak Bizim Hikaye filmi ile tanıdığımız Yasin Uslu’nun yaptığı filmin senaryosunu gerek dizilerden gerekse sinema filmlerinden tanıdığımız Avni Özgürel yazdı. Filmin başrollerinde ise Emrah Akduman, Bizim Hikaye ve Aşk Tesadüfleri Sever filmlerinden tanıdığımız Cancel Elcin ve Bensiz, Romantik Komedi 2 ve İki Kafadar filmlerinden tanıdığımız Öykü Çelik yer alıyor.

Darbe filminde Türkiye’nin son zamanlarda sıklıkla duyduğu gizli dinleme için kullanılan böcek kavramını anlatıyor. MIT Müsteşarının bile şüpheli sıfatı ile ifadeye çağrılması, Devletin en üst makamlarında bulunan dinleme cihazları ve daha birçok gündeme dair gerçekler filmde konu ediniliyor.

Darbe filmi politik bir film olduğu için bir tarafın hoşuna gidecek, bir tarafın ise nefretini kazanacak bir film. Bir taraf bilgilendirici olduğunu iddia ederken diğer taraf ise propaganda filmi olarak algılayacak. O yüzden filmin kalitesi sizin hangi tarafta olduğunuza bağlı diyebiliriz.

Darbe Yönetmeni

Yasin Uslu

Darbe Oyuncuları

Emrah Akduman, Cansel Elcin(Hakan Fidan), Öykü Çelik, Denise Capezza

Darbe Senaristi

Darbe Yorumları

Darbe Yorum geçende yayınladıkları gibi rezil birşey değildir umarım trt sponsor olmuş ne tarafı desteklediği belli oldu zaten

22-07-2015 22:11 !!

Darbe Yorum tam rezillik at gözlüğü gibi tek bir bakış açısı ile çekilmiş propoganda filmi başka birşey değil

31-07-2015 21:44 !!

Darbe Yorum film demeye şahit lazım izlemek tam enayilik demek

04-08-2015 21:09 !!

Darbe Yorum sinema izleyicisi genelde zekidir okumuş adamdır paraya kıyıp sinemaya giden sosyal yapısı vardır siz onların bu saçmalıklarına inanacaklarını düşünüyor musunuz? bence televizyona odaklanın bunlara inanacaklar evlerinden pek çıkmıyor

06-08-2015 20:08 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film