Direniş Karatay

Direniş Karatay
Yönetmen:
Selahattin Sancaklı
Başrol:Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur
Film Türü:Türk Filmleri, Aksiyon, Savaş, Macera
Yapım:Türkiye 2018
Vizyon Tarihi:9 Mart 2018
YazarOkur Puan:
6.5 / 10 | Oy: 166 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7.8
Hasılat:* (bütçe:$7.000.000)


Oy Ver

6.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Direniş Karatay filmi izle

Direniş Karatay Konusu

Muhteşem Yüzyıl dizisinin getirdiği başarı sonrası ekranlarda tarihi konuları ele alan diziler çoğaldı. Bu sinema dünyasına da yansıdı ve artık sürekli tarihi konuları beyazperdede görmeye başladık. Direniş Karatay da bu filmlerden bir tanesi.

Filmin yönetmenliğini daha önce Kurtlar Vadisi serisinde görüntü yönetmeni olarak görev yapan Selahattin Sancaklı yapıyor. Bu kendisinin ilk yönetmen koltuğu tecrübesi olacak. Filmin senaryosunu ise Selman Kayabaşı ve Uğur Uzunok yazdı. Filmin başrolünde ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ yer alıyor.

Direniş Karatay filmi izleyenleri Selçuklu dönemine götürüyor. Sultan Alaattin Keykubat’ın zehirlenerek ölmesinden sonra devletin zayıflandığını gören Moğollar baskılarını giderek arttırarak Selçuklu devletini zor durumda bırakır. Bunun üzerine Celaleddin Karatay ortaya çıkar ve Anadolu halkını direnişe hazırlar. Anadolu’da yediden yetmişe herkesi bir araya getirerek bir kahramanlık hikayesine imza atar.

Direniş Karatay uzun zamandır merakla beklenen bir film ve sonunda izleyenler ile buluşuyor. Konusu ile dikkat çeken ve Mehmet Aslantuğ gibi bir usta ismi de barındıran film izleyenlerin de beğenisini kazanmayı amaçlıyor.

Direniş Karatay Yönetmeni

Selahattin Sancaklı

Direniş Karatay Oyuncuları

Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Alperen Duymaz, Burcu Özberk, Nik Xhelilaj, Volkan Keskin, Bahadır Yenişehirlioğlu

Direniş Karatay Senaristi

Direniş Karatay Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film