Dunkirk

Dunkirk
Yönetmen:
Christopher Nolan
Başrol:Fionn Whitehead, Tom Hardy, Mark Rylance
Film Türü:Dram, Savaş, Gerilim, Aksiyon
Yapım:ABD 2017
Vizyon Tarihi:21 Temmuz 2017
YazarOkur Puan:
7.5 / 10 | Oy: 240 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 7.8
Hasılat:* (bütçe:$150.000.000)


Oy Ver

7.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Dunkirk filmi izle

Dunkirk Konusu

Dunkirk, Christopher Nolan’ın savaş filmi görücüye çıkıyor. Binlerce figüran ve aslına uygun hazırlanmış harika bir atmosferde rolün adeta kabuğa büründüğü bu film savaş filmleri arasında açık ara en iyilerinden!

Spitfire saldırıları ve genç yaşta askerlerin kesime gittikleri bu yolcukta dozu düşmeyen aksiyon ve gerilim dozu yüksek bir dram izleyiciyi hayran bırakmak için gün sayıyor! Savaşın ve insanın en acımasız yönlerini devasa bir ekiple beyazperdeye aktaran Christopher Nolan yine yeteneğini konuşturmuş. Dev uçakların kanatlarıyla İMAX deneyimini tadacağımız Dunkirk şimdiden sizi uçurmak için hazır!

Christopher Nolan’ı İnception performansından hatırladığımız günleri bir yana bırakın! Dunkirk filmi kendi yıldızlarını çıkartabilecek cinsten iyi bir iş! İkinci Dünya Savaş’ında kanlı bir tahliyeyi konu alan filmde senaryo oyuncularla birlikte tarihi ete kemiğe bürüyor. Uçakların ve mekan çekimlerinin sanatın en güzel örneklerinden bir tanesinin verildiği Dunkirk sinema filmi bu yazın açık ara çekilmiş en iyi savaş filmi!

Sahilde, gemilerde ve uçaklarda muhteşem görsel sanatların savaşın gerçekçiliğini cüretkar bir şekilde bize sunduğu Dunkirk, tarihten beslenen dokusu ve sanatı için gözünü daldan budaktan sakınmayan Christopher Nolan için gerçekten usta işi!

Yönetmen koltuğunda Christopher Nolan senaryosunu yazdığı Dunkirk filmini izleyiciyle buluştururken Tom Hardy, Mark Rylance ve Barry Keoghan gibi oyuncuların bu yazdan sonra daha da fazla konuşacağımız şimdiden hissediliyor.

Dunkirk Yönetmeni

Christopher Nolan

Dunkirk Oyuncuları

Fionn Whitehead, Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, James d'Arcy, Harry Styles, Aneurin Barnard

Dunkirk Senaristi

Dunkirk Yorumları

Dunkirk Yorum film eleştirmenlerinin çoğundan 10 üzerinden 10 puan almış çok merak ediyorum normal savaş filmi gibi duruyor ama nolan boşu boşuna çekmez film eminim yine kendine has birşeyler katmıştır konusuna

18-07-2017 23:12 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film