Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları
Yönetmen:
David Yates
Başrol:Eddie Redmayne, Jude Law, Mads Mikkelsen
Film Türü:Fantastik, Canavar, Macera, Aksiyon
Yapım:United Kingdom 2022 (Fantastic Beasts: The Secrets Of Dumbledore)
Vizyon Tarihi:15 Nisan 2022
YazarOkur Puan:
6.8 / 10 | Oy: 19 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları filmi izle

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Konusu

Fantastik Canavarlar serisinin üçüncü filmi olan Dumbledore’un Sırları farklı yönlerden beklentilerin altında kalmış gibi görünüyor.

Serinin hayranları zaten filmi merakla bekliyorlardı fakat çekime başlama noktasında Warner Bros biraz erken yargısız infaz yaparak serinin ana karakterlerinden biri olan Grindelward’u canlandıran Johnny Depp’i kadrodan çıkarttı ve yerine Mads Mikkelsen eklendi. Kararın haklılığı hayranlar arasında tartışmaya neden oldu fakat çoğu izleyicinin haklı bulduğu noktanın Mads Mikkelsen’in canlandırdığı Grindelward karakterindeki değişim oldu. Makyaj imkanlarının ve dijital çağın bu kadar ilerlediği bir zamanda karakterin görüntüsünün bu kadar değiştirilmesi çok anlamsız olmuş. Bunun yanında yeni karakterin karizma olarak çok geri gittiği de çok açık şekilde ortaya çıktı.

Filmin adından da anlaşılacağı gibi odak noktası Dumbledore’un sırları. Serinin ikinci filminde Credence’in bir Dumbledore olduğunu öğrenmiştik ve izleyenler arasındaki ilişkiyi merak ediyordu. Bu basit bir sohbet ile izleyene anlatıldı ve Dumbledore’un abisinin kayıp çocuğu olduğu ortaya çıktı. Fakat bundan daha fazla merak uyandıran Credence ile Dumbledore’un düellosuydu ve açıkçası beklentinin çok altında kaldı. Dumbledore’un yeteneğini zaten biliyoruz ama Credence’ı bu kadar kısa sürede etkisiz hale getirmesi izleyici açısından biraz hayal kırıklığı oldu. Umarız serinin ileriki filmlerinde beklenen Dumbledore Grindelward düellosu bu kadar basit olmaz.

Film serinin önceki filmlerinde olduğu gibi görselliğe odaklanmış ve konusu çok yavaş ilerliyor. Filmin büyük bölümünde sıkılıyorsunuz ve sizi filme bağlayan tek unsur bilinmeyen Dumbledore planı. Jacop karakteri yine filmin hakkını veriyor. Aslında filme heyecan katan tek unsur kendisi. Grindelward ikinci filmdeki karizmasından çok uzakta. Zaten sondaki kısacık Dumbledore düellosu dışında yeteneğini pek göremedik. Yine sonda gördüğümüz yeminin bozulması sahnesi ile senaryoda kolaya kaçma gibi olmuş. Dumbledore’un saldırmasını engelleyen büyü nasıl oluyor da Gridelward’u etkilemediği açıklanmıyor. Ve bu kadar basit bir çatışmanın büyüyü bozması da çok basite indirgenmiş gibi duruyor.

Serinin önceki filmlerinde olduğu gibi görsellik sunan ve bunun dışında çok yavaş ilerleyen hikayesi olan bir film. Sanırım Harry Potter’un başarısı olmasa şimdiye kadar seri durdurulurdu ama onun etkisi ile devam ediyor. Şimdiden serinin 4. Ve 5. Filminin çekileceği açıklandı. İzleyenlerin en fazla merak ettiği ise Mads Mikkelsen ile devam edilip edilmeyeceği çünkü Johnny Depp davasında haklı çıkmaya doğru gidiyor. Bu yapılandan sonra Johnny Depp geri dönmez ama Hollywood’da hiçbir şey belli olmaz. Diğer merak uyandıran konu ise Ezra Miller’ın durumu. Özel hayatında yaşananlardan sonra Flash filmleri durduruldu ama Warner Bros hala bu konuda bir açıklama yapmadı.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Yönetmeni

David Yates

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Oyuncuları

Eddie Redmayne, Jude Law, Mads Mikkelsen

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Senaristi

Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Yorumları

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film