Fantastik Dörtlü

Fantastik Dörtlü
Yönetmen:
Josh Trank
Başrol:Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan
Film Türü:Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera
Yapım:ABD 2015 (The Fantastic Four)
Vizyon Tarihi:7 Ağustos 2015
YazarOkur Puan:
5 / 10 | Oy: 213 | Yorum: 6
Film Siteleri:IMDB: 4.2 • BeyazPerde: 6 • Sinemalar: 5
Hasılat:3.675.000 TL (bütçe:$120.000.000) - izleyici: 351.000


Oy Ver

5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Fantastik Dörtlü filmi izle

Fantastik Dörtlü Konusu

Marvel’in süper kahraman filmlerini son zamanlarda en çok dikkat çeken özelliği karakteri kimin oynadığının hiçbir öneminin olmaması. Öyle ki aynı filmleri sadece başrolü ve hikayede ufak değişiklikler ile tekrar tekrar karşımıza sunmaya devam ediyorlar. Bu da artık sinema sektörünü kaliteden daha çok para hırsının taşıdığını gösteriyor. Bunun en büyük örneği de yeniden çekilen Fantastik Dört filmi. Daha uzun zaman olmadı ve Fantastik Dörtlü iki film ile izleyenlerin karşısına çıkmıştı. O zaman hiç tanınmayan oyuncuların fiyatları artınca oyuncu kadrosu baştan sona yenilendi. Şimdi başrollerde Kate Mara, Miles Teller, Michael B. Jordan ve Jamie Bell gibi sürekli yan rollerde izlediğimiz isimleri pek duyulmamış oyuncular. Böyle olunca oyuncu bütçesinden milyon dolarları yapımcının cebine sokabiliyorsunuz. Dahası filmin yönetmenliğini de pek yönetmenlik deneyimi olmayan Josh Trank yapıyor. Buradan da büyük bir kazanç söz konusu çünkü zaten film tamamen görsellik üzerine kurulduğu için stüdyo filmine pek yönetmen gerekmiyor.

Fantastik Dörtlü filmi tüm bunlarla sinemanın ne boyuta geldiğinin de açık örneği. Bunun en büyük kanıtı ise filmin tanıtım masrafının film bütçesinin iki katından fazla olması. Sadece bu bile filmin kalitesinden daha çok insanlara filmin kaliteli gibi gösterilmenin ne kadar önemli olduğunu söylüyor.

Tüm bunları geride bırakırsak filmin konusu bilmeyen yok zaten. Dört bilim adamı bir deney gerçekleştiriyor ve bu deney sonrası süper güçlerin sahibi oluyor. Filmin ilk bölümünde bu güçlere alışma evresini izliyoruz. İkinci yarısında da kötü adamın filmi dahil olması ile iyiler ile kötülerin savaşını izliyoruz.

Hikayenin değişen kısmı ise önceki filmde uzaya gidiyorlardı ve orada radyasyon sonrası değişime uğruyorlardı. Bu kez son zamanların çok modası olan farklı bir boyuta geçiş kullanılıyor ve kahramanlarımız bu geçiş sonrası güçlerini kazanıyorlar.

Bu tarz süper kahraman içeren bilim kurgu filmlerini sevenler için ve dahası görselliği her şeyin önüne koyanlar için mükemmel bir film diyebilirsiniz. Zaten yapımcılar böyle düşünmemiz için filme para harcamak yerine reklama para harcıyorlar.

Fantastik Dörtlü Yönetmeni

Josh Trank

Fantastik Dörtlü Oyuncuları

Miles Teller(Reed Richards / Mr. Fantastic), Kate Mara(Sue Storm / The Invisible Woman), Michael B. Jordan(Johnny Storm / The Human Torch), Jamie Bell(Ben Grimm / The Thing), Toby Kebbell(Victor Domashev / Dr. Doom), Reg E. Cathey(Dr. Franklin Storm

Fantastik Dörtlü Senaristi

Fantastik Dörtlü Yorumları

Fantastik Dörtlü Yorum fragman güzel ama karakterler bilim adamı olmak için çok genç değil mi? utanmasalar çocuk koyacaklar artık daha sempatik diye allah aşkına bu yaşta kim bilim adamı olabiliyor?

04-08-2015 21:09 !!

Fantastik Dörtlü Yorum fragman güzel eski kadro daha iyiydi yenisi nasıl olacak bakalım hiç birini tanımıyorum

06-08-2015 20:10 !!

Fantastik Dörtlü Yorum tahmin ettiğim gibi berbat film olmuş oyuncular karakterlere hiç yakışmıyorlar

07-08-2015 21:20 !!

Fantastik Dörtlü Yorum resmen çocuklar ile film çekmişler çok kötü film olmuş verdiğim paraya acıdım

10-08-2015 21:34 !!

Fantastik Dörtlü Yorum izlediğim en kötü filmlerden bir tanesiydi resmen çocuk filmi olmuş filmin son 20 dakikasına kadar ortada süper kahraman yok zaten senaryoyu kim yazdı ise işi nasıl almış gerçekten merak ediyorum kızın adamı bulma sahnesi rezillikti filmi sonu saçmaydı aslına bakarsanız saçma olmayan kısmı yoktu

12-08-2015 09:28 !!

Fantastik Dörtlü Yorum rezalet bir film ucuza kaçacağız diye berbat etmişler filmi devamını çekmezler karakterlerin hiç biri oyuncuya uymuyor

13-08-2015 22:01 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film