Genco

Genco
Yönetmen:
Ali Kemal Çınar
Başrol:Ali Kemal Çınar, İhsan Şakar, Salih Demir
Film Türü:Türk Filmleri, Dram, Fantastik
Yapım:Türkiye 2017
Vizyon Tarihi:7 Temmuz 2017
YazarOkur Puan:
5.1 / 10 | Oy: 218 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 4 • BeyazPerde: 5.8
Hasılat:*


Oy Ver

5.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Genco filmi izle

Genco Konusu

Genco sinema filmi kendi gettosunu oluşturabilmiş bir kült sinema filmi olarak karşımıza çıkıyor. İronik birey dokuları ve toplumsal mesajları açısından iddialı bir o kadar da felsefe dozu yüksek bir çalışma ortaya çıkmış.

28. Ankara Film Festivalini ortalığı yerinden oynatarak ismini duyuran Genco sinema filmi gişeye de umutlu giriyor. Sinemaseverlerin kulaktan kulağa yayılarak getto süper kahraman filmiyle merak uyandırdığı Genco sinema filmi kahramanın yükselişini işlediği bir senaryoya sahip.

Ali Kemal Çınar’ın hem yönetmen hem de başrol koltuğunda oturduğu Genco’da, kahramanımızın genç yaşlarda süper yeteneklere sahip olmasından sonra yaşadığı talihsiz kaderini yenmeyi deneyecektir. Sinema evrenimizde 50 yıl öncesinin fantastik filmlerine atıflar yaptığına inandığım bu filmde, yakın zamanda yaşanan toplumsal bilinçaltı mesajlarda da pek ala sinemaseverlerin mizahin anahtar deliğinden girişine şahit oluyorlar.

Festivallerde pek çok sinema eleştirmeni ve izleyicisinden tam not alan Genco filmi, Ali Kemal Çınar için butik bir iş olmuş. Düşük bütçeli sinema filmlerinden kalitesiyle sıyrılsa da gösterime kaç kopyayla girebileceği bile gişeyi düşündürüyor. Pek çok insana kahraman olan bir adamın yeteneklerini fark edemeyeceği bir evrenin sınırlarını çizerken, Genco sinema filminde pek çok akıl oyunu izleyiciyi yerine çiviliyor.

Genco Yönetmeni

Ali Kemal Çınar

Genco Oyuncuları

Ali Kemal Çınar, İhsan Şakar, Salih Demir, Teymûr Evdikê

Genco Senaristi

Genco Yorumları

Genco Yorum para vermeden internetten izledim ama bu seferde harcadığım zamana acıdım

18-07-2017 02:35 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film