Haziran Yangını

Haziran Yangını
Yönetmen:
Gürkan Hacır
Başrol:Sayfı Sarısülük, Mustafa Sarısülük, Çiğdem Sarısülük
Film Türü:Belgesel, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2015
Vizyon Tarihi:12 Haziran 2015
YazarOkur Puan:
5.8 / 10 | Oy: 156 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 7.7 • BeyazPerde: 5 • Sinemalar: 7.1
Hasılat:16.000 TL - izleyici: 1.000


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Haziran Yangını filmi izle

Haziran Yangını Konusu

Haziran Yangını adlı çarpıcı belgesel, gezi direnişi sırasında polis kurşunuyla öldürülen Ethem Sarısülük’ün yaşadıklarını tekrar yaşatarak bizlere sunuyor.

Yönetmenliğini ve yapımcılığını Gürkay Hacır’ın yaptığı belgeselin Görüntü yönetmenliği ise Akdeniz Adıyaman’a ait. Çekimleri 7 ay süren belgeselde anlatıcı olarak Sayfi Sarısülük, Muzaffer Sarısülük, Mustafa Sarısülük, İkrar Sarısülük ve Çiğdem Sarısülük’ün bulunduğu isimlere ek olarak olay sırasındaki eylemciler ve dava avukatları da bulunuyor.

2013 yılının Gezi olayları olarak bilinen ayaklanması, Türkiye Cumhuriyetinin son zamanlarda gördüğü en büyük olayıdır. İstanbul’un Gezi Parkı’ndaki ağaçların kesilip, yerine kışla yapılmasına karar veren devlet, doğaseverlerin tepkisiyle karşılaşarak, polis ve eylemciler arasında şiddetli bir olayla karşı karşıya kalır. Polisin uyguladığı bu şiddet, tüm Türkiye’nin ayaklanması için bir kıvılcım olur adeta. Günlerce süren bu eylemin en şiddetli geçtiği Ankara’da, Ethem Sarısülük adındaki genç, başından vurularak 13 gün verdiği hayat mücadelesinden sonra hayata veda eder. Bunun üzerine gencin ailesi hukuk mücadelesinde bulunarak hakkını arar.

Türkiye’nin yaşadığı bu karanlık dönemi belgeleyen Haziran Yangını, Sarısülük ailesini yakından tanıma şansını bizlere sunarken, gencecik bir delikanlının yaşadığı içler acısı olayı beyazperdeye taşıyor.

Haziran Yangını Yönetmeni

Gürkan Hacır

Haziran Yangını Oyuncuları

Sayfı Sarısülük, Mustafa Sarısülük, Çiğdem Sarısülük, İkrar Sarısülük

Haziran Yangını Senaristi

Haziran Yangını Yorumları

Haziran Yangını Yorum siyasi içerikli filmleri sevmiyorum her ne kadar gezi olaylarını anlatsa da her zaman bu tarz filmler taraflı oluyor

05-06-2015 23:59 !!

Haziran Yangını Yorum bu tarz filmler pek ilgi çekmiyor yine de milleti bilgilendirmek için güzel ama izleyen olmuyor o yüzden yönetmenler ve yapımcılar farklı bir format bulmak zorundalar yoksa boşuna emek vermiş oluyorlar

11-06-2015 22:00 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film