Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw
Yönetmen:
David Leitch
Başrol:Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba
Film Türü:Aksiyon, Macera, Suç, Yarış
Yapım:ABD 2019 (Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw)
Vizyon Tarihi:2 Ağustos 2019
YazarOkur Puan:
6.4 / 10 | Oy: 88 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw filmi izle

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Konusu

Hollywood yapımcıları bir fırsatı gördüklerinde onu paraya çevirme konusunda oldukça iyiler. Hızlı ve Öfkeli serisine sonradan dahil olan ve beğeni toplayınca kalıcı olan iki karakteri bir araya getirip kısa yoldan para kazanma fırsatını iyi değerlendirmişler.

Dwayne Johnson ve Jason Statham seride birbirine düşman ve iyi ile kötünün iki farklı yanında yer alan en iyiler olarak dikkat çekiyorlardı. Yapımcılar da bunu kullanmışlar ve ikisini bir araya getirecek bir senaryo oluşturmuşlar. Senaryoya göre Shaw’ın kız kardeşi başını büyük bir belanın içine sokuyor ve Shaw’ın ailesine ne kadar önem verdiğini önceki filmlerde gördük. Kızın ortadan kaybolması ile birini bulma konusunda uzman olan Hobbs devreye giriyor. Böylece ikili bir araya geliyor ama pek birlikte çalışma meraklısı değiller.

Fakat karşılarındaki sorun onların bir araya gelmesine neden oluyor. Çünkü karşılarında son zamanlarda çok fazla dillendirilen Siyahi Süperman fikrinin göreceli olarak gerçekleşmiş hali var. Siyahi Süperman için adı geçen Ibris Elba’nın canlandırdığı Brixton karakteri geliştirilmiş bir insan modelidir ve bir anlamda süper güçleri vardır. Zaten ilk karşılaşmalarında bunu net olarak görürler.

Sonrası zaten klasik. Hobbs ile Shaw birden birlikte çalışmaya karar veriyorlar ve sorunun üstesinden geliyorlar. Senaryo oldukça zayıf ama en zayıf nokta kötü adam aslında. Sözde kusursuz ve geliştirilmiş bir insanın bir türlü bir işi başaramaması pek inandırıcı değil. Önce kızı elinden kaçırıyor, sonra bir daha kaçırıyor, sonra bir daha kaçırıyor ve sonra bir daha. Bu olurken o kadar basit hatalar yapıyor ki insan hikayeye inanmamaya başlıyor. Özellikle son sahnede kavga sırasında tehdidi önceden algılama sisteminin iki kişi olunca çalışmaması işin saçmaladığı nokta oluyor.

Yine de Hızlı ve Öfkeli serisinin hayranları için iyi bir film. Boş aksiyon da seviyorsanız tam sizlik bir film diyebiliriz.

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Yönetmeni

David Leitch

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Oyuncuları

Dwayne Johnson, Jason Statham, Idris Elba

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Senaristi

Hızlı ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw Yorumları

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2023 YazarOkur Film