Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi
Yönetmen:
Majid Majidi
Başrol:Sareh Bayat, Mina Sadati, Mahdi Pakdel
Film Türü:Biyografi, Dram, Belgesel
Yapım:İran 2015 (Muhammad: The Messenger of God)
Vizyon Tarihi:28 Ekim 2016
YazarOkur Puan:
7.1 / 10 | Oy: 268 | Yorum: 4
Film Siteleri:IMDB: 8 • BeyazPerde: 8 • Sinemalar: 7.4
Hasılat:*


Oy Ver

7.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi filmi izle

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Konusu

Hz. Muhammed’in doğumu öncesi yaşananları anlatan Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi filmi son dönemde yapılan ve Hz. Muhammed’i anlatan en iddialı yapımlardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini İran’lı yönetmen Majid Majidi yapıyor. Çoğunluğu Türk oyunculardan oluşan filmin oyuncu kadrosunda ise Gülen Karaman, Aysun Topar ve Zeki Atlı var.

Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi filmi Hz. Muhammed’in doğumunda önceki dönemde Mekke’de geçiyor. Abraha Mekke’yi ele geçirmek içi ordusu ile birlikte Mekke’ye yönelmiştir. Bunun üzerine Mekke haklı panik yaparak şehri terk etmeye ve dağlara sığınmaya çalışır. Fakat Hz. Muhammed’e hamile olan Hz. Amine hamileliği nedeni ile dağlara gidemez ve Mekke’de kalmak zorunda kalır. Mucize de bundan sonra gerçekleşir.

Abraha’nın ordusu filler vasıtası ile Mekke’ye doğru gelir fakat Mekke’ye yaklaştıklarında filler hareket etmez. Fillerin gizemli bir şekilde Mekke’ye gitmek istememesi nedeni ile ilerlemekte zorlanan Abraha’nın ordusu daha sonra da ebabil kuşlarının saldırısına uğrar. Ebabil kuşları Abraha’nın ordusunun üzerine taş yağdırmaya başlar ve ordu bir anda hezimete uğrar. Böylece Mekke kurtulur ve bundan bir süre sonra Hz. Muhammed dünyaya gelir.

Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi filmi uzun uğraşlardan sonra gösterime girmek için izin alabildi ve şimdi de izleyenlerin büyük beğenisini kazanması bekleniyor.

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Yönetmeni

Majid Majidi

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Oyuncuları

Sareh Bayat, Mina Sadati, Mahdi Pakdel, Ali Reza Shoja-Nuri, Mohsen Tanabandeh, Dariush Farhang, Siamak Adib, Ra'na Azadivar, Gülen Karaman, Aysun Topar, Zeki Atlı, Levent Dönmez, Bora Sivri, Nüvit Candaner

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Senaristi

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Yorumları

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Yorum beklediğimden farklı bir film çıktı ama oldukça kaliteli yapmışlar tebrikler

03-11-2016 20:09 !!

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Yorum bu filmden gelen para nereye gidiyor çok merak ediyorum peygamberimizin adını kullanıp o parayı keyif için harcıyorsa yazıklar olsun

08-11-2016 18:49 !!

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Yorum çok güzel bir film yapmışlar kalitesi yüksek keşke bu tarz filmleri daha fazla yapsalar

18-11-2016 22:42 !!

Hz. Muhammed: Allah'ın Elçisi Yorum cok guzel

25-03-2017 09:34 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film