İnşaat 2

İnşaat 2
Yönetmen:
Ömer Vargı
Başrol:Emre Kınay, Şevket Çoruh, Fahrettin Eren Dinler
Film Türü:Komedi, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2014
Vizyon Tarihi:7 Kasım 2014
YazarOkur Puan:
5.9 / 10 | Oy: 142 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 5 • BeyazPerde: 6 • Sinemalar: 6.4
Hasılat:*


Oy Ver

5.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

İnşaat 2 filmi izle

İnşaat 2 Konusu

Ömer Vargı sinema dünyasına Cem Yılmaz’ın da ilk filmi sayılan Her Şey Çok Güzel Olacak ile hızlı bir giriş yapmıştı. Herkes bu başarıyı Cem Yılmaz’ın varlığına bağlarken ikinci filmi olan İnşaat 2003 yılında vizyona girdi ve büyük beğeni topladı. Kendini bir anlamda kanıtlayan ünlü isim Daha sonra Gönül Yarası ve Kabadayı gibi mükemmel filmlere imza attı. Son olarak Anadolu Kartalları ile gördüğümüz ünlü isim yaklaşık 10 yıl sonra İnşaat filminin ikincisi ile sinemaseverlerin tekrar karşısına geliyor.

İnşaat 2 filminin senaryosunu da Ömer Vargı Erol Hızarcı ile birlikte yazdı. Filmin başrollerinde ise ilk filmde olduğu gibi Emre Kınay ve Şevket Çoruh yer alıyor.

Serinin ilk filminde inşaatlarda çalışan Ali ve Sudi bir anlamda ek iş bulmuşlar ve çalıştıkları inşaata mafyanın öldürdüğü adamları gömmeye başlarlar. İşler o kadar iyi gider ki bir anda bu alanda ünlü olurlar fakat ölü sayısı da sürekli artmaktadır. Tabi sonunda yakalanırlar ve 10 yıl hapis cezası alırlar.

İnşaat 2 filmi de 10 yıl sonradan tekrar başlıyor ve ikili hapishaneden çıkıp kendilerine yeni bir hayat kurmaya çalışıyor. Kendilerine bir diskoda bekçi olarak iş bulurlar fakat zamanla diskoda yasadışı işlerin de döndüğünü fark ederler. Diskonun ruhsatı yoktur ve dahası disko vasıtası ile insan ve tarihi eser kaçakçılığı yapılmaktadır. İkili kendilerine yepyeni bir hayat sayfası açmaya hazırlanırken sahile iki ceset vurur ve ikili en iyi yaptıkları işi yapmak zorunda kalırlar.

İnşaat 2 Yönetmeni

Ömer Vargı

İnşaat 2 Oyuncuları

Emre Kınay, Şevket Çoruh, Fahrettin Eren Dinler, Bülent Kayabaş, Şehsuvar Aktaş, Tuncay Beyazıt

İnşaat 2 Senaristi

İnşaat 2 Yorumları

İnşaat 2 Yorum birinci film çok kötüydü dahası film yarım kalıyordu adamlar yakalandı ama o aldıkları görüntüler ne oldu vs kalmıştı öyle o yüzden ikinci film çekilmesi mantıklı ama ilk film gibiyse komedi ile pek alakası yok bir kaç sahne dışında güldüğüm yer hatırlamıyorum o günden bu güne şevket çoruh büyük yol katetti o yüzden film farklı olabilir

06-11-2014 03:31 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film