Jason Bourne

Jason Bourne
Yönetmen:
Paul Greengrass
Başrol:Matt Damon, Julia Stiles, Tommy Lee Jones
Film Türü:Aksiyon, Gizem, Macera
Yapım:Abd 2016 (Jason Bourne)
Vizyon Tarihi:29 Temmuz 2016
YazarOkur Puan:
7 / 10 | Oy: 251 | Yorum: 4
Film Siteleri:IMDB: 6.7 • BeyazPerde: 7.6 • Sinemalar: 7.9
Hasılat:* (bütçe:$120.000.000)


Oy Ver

7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Jason Bourne filmi izle

Jason Bourne Konusu

Bourne Efsanesi ilk olarak 2002 yılında Geçmişi Olmayan Adam filmi ile başladı. Aslında sıradan bir aksiyon filmi gibi görünen film Matt Damon’un mükemmel performansı ile bir anda büyük beğeni topladı. Bunun üzerine yapımcılar da fırsatı kaçırmadı ve çok beklemeden 2014 yılında serinin ikinci filmi Medusa Darbesi ile yeniden izleyenlerin karşısına çıktı. Ardından da Son Ültimatom filmi ile üç filmlik seri sona erdirildi.

Fakat seri o kadar beğeni topladı ki izleyenler sürekli devam filmi beklediler. Yapımcılar da buna farklı bir şekilde yanıt verdiler. 2012 yılında Matt Damon olmadan Jason Bourne’un geçmişine dair bir film yapıldı ve başrolünde Jeremy Renner yer aldı. Film tam hayat kırıklığı yarattı. Yapımcılar da bunu görmüş olacak ki fazla beklemeden Matt Demon’u geri getirdiler ve şimdi yeniden izleyenler ile buluşuyor.

Jason Bourne filminin yönetmenliğini yine Paul Greengrass yapıyor. Filmin senaryosunu da Christopher Rouse ile birlikte kendisi yazdı. Filmin başrolünde tabi ki Matt Damon var. Ona bu kez Tommy Lee Jones gibi usta bir isim eşlik ediyor.

Bourne serisi hafızasını kaybeden bir adam kendisini tanıma sürecini anlatıyordu. Tabi bunu yaparken de CIA ile başı oldukça fazla belaya giriyordu. Kim olduğunu bilmeden süper ajan yeteneklerini kullanarak aksiyon dolu anlar yaşatıyordu. Serinin dördüncü filminde yine benzer bir hikaye işleniyor. Bourne kendisini artık tamamen tanıyor fakat bu kez daha da geçmişine bir yolculuğa çıkıyor. Tabi böyle olunca yine karşısında CIA çıkıyor.

Yeni Jason Bourse filmi serinin son filmi olmayacak gibi görünüyor. Yapımcılar bu kez de Matt Damon ve Jeremy Renner’ı bir araya getiren bir film üzerinde çalışıyorlar. Bilindiği gibi Jeremy Renner’da Matt Damon tarzı bir ajanı canlandırmış ve Jason Bourne olayları sonrası hayatta kalmayı başarmıştı. Karakter olarak yetenekleri Jason Bourne ile eşdeğer ve yapımcılar da bunu kullanarak ortaya güzel bir film çıkartmayı amaçlıyor.

Jason Bourne Yönetmeni

Paul Greengrass

Jason Bourne Oyuncuları

Matt Damon, Julia Stiles, Tommy Lee Jones, Alicia Vikander, Neve Gachev, Vincent Cassel, Ato Essandoh, Riz Ahmed

Jason Bourne Senaristi

Jason Bourne Yorumları

seni cok ozledik zaynom cabok dün aramiza nesrinc Yorum
arkadaş
ekle
işte benim filmim serinin 4 filmini buyuk bi sabirsizlikla bekliyorum bu filmi 5 yildir bekliyorum benim icin bu film bourne nin mirasi filmini bu filmin serisi olarak gurmuyorum conku bourne nin mirasi filmi kutuydu jeremy renner’basariliydi fakat bi matt damon deyildi. yetersiz bulmustum onu film vizyona girecegi gunu bekliyorum

seni cok ozledik zaynom cabok dün aramiza nesrinc • 14-06-2016 13:16 !!

Jason Bourne Yorum yeni senaryoyu iyi uydurmuşlar ama daha ne kadar hikaye çıkartacalar merak ediyorum bu sefer ne olacak acaba kandıranlarında mı kandırıldığını öğrenecek ne olacak? git gide adamın bebekliğine kadar inip onun da intikamını aldıracaklar sanırım

24-09-2016 19:15 !!

Jason Bourne Yorum yukardaki yorumu yazan arkadaş güzel yazmış sürekli geçmişe gidip duruyorlar her seferinde yeni bir sır gibi bir sonraki filmi şimdiden merak ettim

11-11-2016 22:37 !!

Jason Bourne Yorum hep aynı şeyleri işleyip duruyorlar tadı kaçmış artık izlerken onu anladım

26-11-2016 08:16 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film