Kafes

Kafes
Yönetmen:
Mahmut Kaptan
Başrol:Turgay Atalay, Barış Küçükgüler, İsmail Hacıoğlu
Film Türü:Dram, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2015
Vizyon Tarihi:2 Ekim 2015
YazarOkur Puan:
6.5 / 10 | Oy: 265 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 8.1 • BeyazPerde: 4 • Sinemalar: 6.5
Hasılat:2.001.000 TL - izleyici: 195.000


Oy Ver

6.5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kafes filmi izle

Kafes Konusu

Son zamanlarda yaşanan politik gelişmeler sonrasında 12 Eylül darbesini konu alan birçok film vizyona girmeye başladı ve Kafes filmi de bunlardan bir tanesi.

Filmin yönetmenliğini Çalsın Sazlar filminde tanıdığımız Mahmut Kaplan yapıyor. Filmin senaryosunu ise Bektaş Topaloğlu yazdı. Filmin başrolünde ise genç yaşında rağmen birçok filmde yer alan İsmail Hacıoğlu ile birlikte Turgay Atalay, Barış Küçükgüler ve Murat Ercanlı yer alıyor.

12 Eylül darbesi ile suçlu olsun olmasın birçok insan cezaevlerine gönderildi ve birçoğu da işkenceye maruz kaldı. Her yaştan insanın yaşadığı bu acılara Kafes filmi gençlerin gözünden bakıyor ve 12 Eylül ile cezaevine giren ve burada işkence gören gençlerin yaşadıklarını anlatıyor.

Kafes filminin çekimleri Ulucanlar Cezaevinde yapıldı. Cezaevi dışındaki çekimler ise Gölbaşı’nda yapıldı. Tarihi dramatik filmleri sevenler için güzel bir film.

Kafes Yönetmeni

Mahmut Kaptan

Kafes Oyuncuları

Turgay Atalay, Barış Küçükgüler, İsmail Hacıoğlu, Murat Ercanlı, Nilay Duru, Fırat Şahin, Mine Doğan, Janberk Nak

Kafes Senaristi

Kafes Yorumları

Kafes Yorum bence bu film tutmaz bu tarz filmler sıkıcı oluyor

01-10-2015 20:14 !!

deniz yıldızı Yorum
arkadaş
ekle
filmi bir sinema eleştirmeni edasıyla değil de vatanını seven bir insan olarak gözümden çok kalbimle izledim. film müzikleriyle, hikayesiyle, oyuncularıyla kesinlikle çok güzeldi. benim gibi filme gitmekte tereddüt eden ve karar vermeden önce buradan yorumları okuyan herkese tavsiyem şu ki; kaçırma ve olumsuz yorumları dikkate bile alma. o yorumlar insanda bir ön yargı oluşturmaktan başka hiçbir işe yaramıyor. hele ki dönem filmlerini sevenler, ruhunu bu zamana ait hissetmeyenler ve biraz da yakın tarihle ilgilenenler için bulunmaz bir nimet. okuduğum ve duyduğum eleştirilere cevaben de şunları ilave etmek istiyorum; sevgilisinden anında haber alabilen ve hayatını sahte aşkların üzerine inşa etmiş insanların beklemeyi, sabrı ve orada anlatılan aşkı anlamasını beklemiyorum, modern dünyada hızlı hayatlar yaşayan insanların filmi durağan, sıkıcı bulması da gayet normal, filmde de vurgu yapıldığı gibi futbol ve cinsellik tuzağına düşürülmüş gençlerin vatan ve millet gibi mühim meselelere önem vermemeleri , takım tutar gibi parti tutup meselelerinin vatan meselesi olmadığını göstermeleri , bu ve buna benzer filmlerden çok seviyesiz ,terbiyeden yoksun komedi veya romantik filmlere rağbet göstermeleri de beni hiç şaşırtmadı. değerli vaktinizden 2 saat götürecek ama size pek çok şey katacak bir film. filmden alınacak çok ders var aslında. anlatılanlar geçmişe ait olsa da günümüz için de geçerli. her ne kadar filmde olaylar ülkücülerin gözünden anlatılsa da vurgu yapılan şey kardeşlik . bunu anlamayıp filmi farklı yerlere çekenlerin zihinlerini çok zorladıklarını düşünüyorum.film güzel olmasına rağmen filmde anlatılanlar çok acı. allah bir daha bize böyle kötü günler yaşatmasın. yayında ve yapımda emeği geçen herkesin eline ve yüreğine sağlık...

deniz yıldızı • 15-10-2015 18:36 !!

Kafes Yorum ailemle beraber seyrettik kafes'i... türkiye'nin en karanlık dönemlerinden olan 12 eylül sürecini başarıyla işlemiş bir eser.

seyredenlerin o dönem hakkında çok şey öğreneceği bunun yanında da seyircileri hakiki bir aşka şahitlik ettiren bir film olmuş.

kafes'te geçen sözler, şiirler hakikaten insanı alıp götürüyor.

on üzerinden 8,5'u hak eden bir film diyebilirim.

asla pişman olmazsınız.

26-10-2015 11:38 !!

Kafes Yorum oyuncu kadrosuna göre hayal kırıklığı yaratan bir film

30-12-2015 23:08 !!

Kafes Yorum arkadaşlar film izlerken insanın tüğlerini diken diken yapan bir film kesinlikle izlediği en iyi filmler sırasında başlarda

19-10-2016 17:14 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film