Kağıttan Kentler

Kağıttan Kentler
Yönetmen:
Jake Schreier
Başrol:Nat Wolff, Cara Delevingne, Halston Sage
Film Türü:Duygusal Aşk, Gizem, Macera, Romantik
Yapım:ABD 2015 (Paper Towns)
Vizyon Tarihi:24 Temmuz 2015
YazarOkur Puan:
6.2 / 10 | Oy: 211 | Yorum: 9
Film Siteleri:IMDB: 6.5 • BeyazPerde: 6 • Sinemalar: 6.2
Hasılat:1.081.000 TL (bütçe:$12.000.000) - izleyici: 98.000


Oy Ver

6.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kağıttan Kentler filmi izle

Kağıttan Kentler Konusu

John Green ilk olarak yazdığı kitaplar ile büyük ses getirmişti ve getirmeye de devam ediyor. Fakat son zamanlarda yazdığı kitapları beyazperdeye uyarlamak ile meşgul ve bu işi de gayet güzel yapıyor diyebiliriz. En iyi kitabı olan Aynı Yıldızın Altında kitapçılarda olduğu kadar beyazperdede de büyük başarı elde etti ve şimdi ardından yine çok satan kitabı olan Kağıttan Kentler sinemaseverler ile buluşuyor.

Filmin yönetmenliğini bu kez Jake Schreier yapıyor. Kitabı filme yine John Green uyarladı fakat Scott Neustadter de ona yardımcı oldu. Filmin başrolünde Quentin karakterini canlandıran Nat Wolff yer alıyor. John Green’i takip edenler zaten Nat Wolff’u Aynı Yıldızın Altında filminden de tanıyacaklardır. O filmde sempatik Issiac karakterini canlandırmıştı. Ona filmde Margo karakteri olan güzel yıldız Cara Delevingne eşlik ediyor.

Kağıttan Kentler filmini aslında çoğu insanın lise döneminde yaşadığı bir hikaye ile başlıyor. Quentin içine kapanık ve diğer yandan okulun en güzel kızına aşık ama bir türlü açılamayan bir gençtir. İşin daha da ilginci bu kız onun komşusudur ve çocukluğundan beri ona açıktır. Yaşları ilerledikçe birbirlerinden daha da uzaklamış, Quentin normal bir öğrenci olurken Margo okulun en güzel ve ilgi çeken kızı olmuştur.

Bir gece Margo, Quentin’in odasına gizlice girer ve ondan yardım ister. Sevgilisinin onu aldatması üzerine bir intikam planı yapmıştır ve bunu uygulamak için Quentin’den yardım ister. Aşık olduğu kızın isteğini kıramayan genç Margo ile birlikte gecelere karışır ve intikam planını uygular. O gece Margo ile yeniden yakınlaşmanın mutluluğu ile Quentin rahat bir uyku uyur fakat uyandığında her şey değişir. Margo ortadan kaybolmuş ve ardında hiçbir iz bırakmamıştır. Tabi Quentin dışında. Quentin aşık olduğu kızı bulabilmek için onun ardında sadece onun için bıraktığını düşündüğü izlerini takip etmeye başlar. Arkadaşları ile birlikte kendilerini bir maceranın içinde bulurlar ve sonunda ip uçları onları Kağıttan Kentler olarak adlandırılan haritada olan ama gerçekte olmayan bir yere sürükler.

Bilmeyenler için açıklamak gerekirse Kağıttan Kentler aslında harita yapımcılarının kullandığı bir deyim. Harita üreticileri telif haklarını korumak için haritalara aslında olmayan küçük sahte kasabalar eklerler. Harita kopyalandığında bu şehirler vasıtası ile kendilerine ait olduklarını kanıtlarlar. İşte bu kentlere bu yüzden Kağıttan Kentler denir.

Kağıttan Kentler filmi Aynı Yıldızın Altında kadar olmasa da güzel ve duygusal bir film. Duygusallık kısmı biraz hatta baya bir zayıf kalıyor fakat yine izleyenlere farklı bir aşk hikayesi sunuyor.

Kağıttan Kentler Yönetmeni

Jake Schreier

Kağıttan Kentler Oyuncuları

Nat Wolff(Quentin Jacobsen), Cara Delevingne(Margo Roth Spiegelman), Halston Sage(Lacey Pemberton), Austin Abrams(Ben Starling), Justice Smith(Radar), Jaz Sinclair(Angela), Cara Buono(Connie Jacobsen), Caitlin Carver(Becca Arrington)

Kağıttan Kentler Senaristi

Kağıttan Kentler Yorumları

Kağıttan Kentler Yorum romanı okumuştum çok sıkıcıydı film yapmalarına şaşırdım pek filmlik kısım yok belki dedektiflik kısımlarını değiştirip daha ilginç yapabilirler bilemiyorum ama genel olarak sıradan bir kitaptı

21-07-2015 19:17 !!

Kağıttan Kentler Yorum bence roman düzeldi mesajı olan bir hikayesi vardı filmini de izleyeceğim

22-07-2015 22:10 !!

Kağıttan Kentler Yorum kız çok güzeldi aşık oldum kendisine bu kadar güzel olamaz insan o bakışları falan bitirdi beni on numara film

24-07-2015 20:53 !!

Kağıttan Kentler Yorum çok güzel filmdi kitabı da okumuştum güzel uyarlamışlar çocuk çok tatlıydı kız da çok güzeldi

26-07-2015 00:36 !!

Kağıttan Kentler Yorum çok sade bir hikayesi var fena film değildi ama abartılacak kadar değil kız çok güzeldi

28-07-2015 19:22 !!

Kağıttan Kentler Yorum izlerken çok sıkıldım sonu ise tam hayal kırıklığı daha şaşırtıcı birşey olacak sandım bildiğin kız ortaya çıktı hepsi bu bir de uzatmak için çok gereksiz eklemeler var araba ile gitmelerindeki saçmalıklar çok fazla

30-07-2015 19:51 !!

Gölge Yorum
arkadaş
ekle
kitabı kendiniz beğenmediniz diye kötüleyip yakınmanıza hiç gerek yok. kendiniz yazabilecekmişsiniz gibi kaç tane ödülü olan yazarın yazısını kötülüyorsunuz. eğer siz daha iyisini yazabilirseniz susarım. bence harikaydı. green'in zekasına her zaman hayran kalmıştım. ipuçları falan çok zekiceydi. alaska'nın peşinde de böyle bir şey vardı. mükemmel bir kitaptı. diğer tüm kitapları gibi.

Gölge • 13-08-2015 07:57 !!

Kağıttan Kentler Yorum romantik aşk diyorlar ama pek yok genel olarak sıkıcı gizem kısmı pek merak uyandıracak türden değil sonu çok saçmaydı

19-08-2015 20:44 !!

Kağıttan Kentler Yorum açılmıyor.çox kötü

26-08-2015 12:46 !!

Yorum Yaz

Kitap Bilgisi
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film