Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak
Yönetmen:
Cem Yılmaz
Başrol:Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz
Film Türü:Türk Filmleri, Dram, Komedi, Uzay
Yapım:Türkiye 2019
Vizyon Tarihi:18 Ekim 2019
YazarOkur Puan:
6.7 / 10 | Oy: 74 | Yorum: 3
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak filmi izle

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak film kritik / değerlendirmesi

7
Cem Yılmaz’ın yeni projesi olan Karakomik Filmler aslında ünlü ismin yıllardır karşılaştığı eleştirilere bir cevap niteliğinde.

Cem Yılmaz kendisini sadece komedyen olarak görmüyor ve Hokkabaz filminde olduğu gibi dramatik yanının da güçlü olduğunu göstermek için filmler yapıyor. Fakat bu hayranlarını pek memnun etmiyor ve sürekli GORA tarzı komedi filmleri bekliyorlar. Bu da haksız bir eleştiriye dönüyor.

Cem Yılmaz Karakomik filmler serisi ile buna aslında bir çözüm bulmuş gibi. İlk yarıda dramatik bir film izliyoruz. İkinci yarıda ise komedi bekleyenler için bel altı bir komedi filmi var.

İlk film 2 Arada güzel bir film. Ayzek adındaki bir karakterin iyilik ile kötülük arasındaki ikilemi anlatılıyor ve filmin adı da tam buradan geliyor. Gemi de garsonluk yapan ve aynı zamanda gemide kalan Ayzek, geminin işletmesinin farklı bir şirkete geçmesi ile yeni bir stres unsuru ile yaşamak zorunda kalır. Bir taraftan ön dişlerinin olmaması nedeni ile işten kovulacağını düşünür. Bunun için de para biriktirir ve dişlerini yaptırarak hem işte kalmayı umar hem de uzun zamandır platonik aşık olduğu kızı etkilemek ister. Fakat tam operasyon öncesi parasını kaybeder/çaldırır ve işler tamamen değişir. Ayzek iyi biri olarak kalmak ile kötü birine dönüşmek arasında kalır.

Serinin ikinci filmi olan Kaçamak ise tam bir komedi filmi. Bir grup arkadaş kaçamak yapmak için şehir dışında bir SPA merkezine giderler. Burada güzel vakit geçirirler fakat sabah kalktıklarında işler değişir. Arkadaşlarından bir tanesi kayıptır ve onu ararken bir uzay gemisi bulurlar. Tabi arkadaşları da içinde. Tüm dünya ayağa kalkar ama grubun tek umursadıkları yaptıkları kaçamağın ortaya çıkmamasıdır. Bunun için de komik bir maceranın içine girerler.

2 Arada ve Kaçamak filmleri aynı zaman diliminde geçiyor ve birkaç noktada birbirleri ile bağlantılı. Her ne kadar bu bağlantının nedeni açıklanmasa da ve filmlere etkisi olmasa da insanın kafasında soru işaretlerine neden oluyor. Bunlara örnek ise Ayzek’in parasının kaçamak yapan arkadaşlarda olması ve eğer onlar aldı ise ilk filmin neden o şekilde bittiği gibi. Belki de diğer iki filmde bunlar açıklanacaktır.

2 Arada Hokkabaz tarzı dramatik ve güzel bir film. Güzel bir konusu var ve karakterler de oldukça etkileyici. Kaçamak filmi ise konu olarak oldukça zayıf, tamamen bel altı esprilere odaklanmış bir komedi. Filmin sonunda film yarım kalmış gibi hissediyorsunuz ve tam olarak ne yaşandığını anlamıyorsunuz. Diğer iki filmde bunlara değinilecek mi bilmiyoruz ama filmleri ona göre değerlendirmekte fayda var.

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Konusu

Karakomik Filmler Cem Yılmaz’ın dört filmden oluşan serisinin ilk iki filmi ile izleyenlerin karşısına çıkıyor.

Toplam dört filmden oluşacak serinin ilk iki filmi olan 2 Arada ve Kaçamak farklı bir konsept olarak sinemseverlerin karşısına çıkıyor.

Serinin yönetmenliğini ve senaristliğini Cem Yılmaz yapıyor. Oyuncu kadrosunda da kendisi ile birlikte tanıdığımız isimler yer alıyor.

2 Arada filminde Ayzek adındaki bir garsonun dramatik hikayesini izliyoruz. Gemide çalışan ve burada yaşayan Ayzek’in en büyük hayali dişlerini yaptırmak ve sevdiği kıza açılabilmektir. Fakat dişlerini yaptırmak için biriktirdiği para kaybolunca Ayzek iyi kalmak ile kötü olmak arasında kalır.

Serinin ikinci filmi olan Kaçamak ise Cem Yılmaz tarzı bir komedi sunuyor. Kaçamak yapan bir grup arkadaş uzaylıların ziyareti ile kaçamaklarının ortaya çıkmasından korkarlar. Fakat uzay gemisi değerli bir taş bulundurunca planlar da değişir.

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Yönetmeni

Cem Yılmaz

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Oyuncuları

Cem Yılmaz, Ozan Güven, Zafer Algöz

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Senaristi

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Yorumları

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Yorum katılıyorum 2 arada filmi güzel tabi cem yılmaz filmi olarak bakmazsanız çünkü komedi değil güzel bir dram işlenmiş ikinci film berbattı hiç olmasa daha iyiydi millet büyük ihtimal o film yüzünden küfür ederek çıkmıştır

24-10-2019 09:08 !!

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Yorum 2 arada filmi güzel ama kaçamak çok saçma zaten yarım kalıyor bir güzel bir kötü film sunmuş gibi

30-10-2019 14:18 !!

Karakomik Filmler - 2 Arada - Kaçamak Yorum hic beyenmedim.yani kendini beyanmish cem yilmaz ne yapsam iyi olur ,herkes izler kafasinda ama bingooo ben yemedim,parama yazik oldu

10-04-2020 00:00 !!

Yorum Yaz

:: Benzer Film ::
:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film