Katre

Katre
Yönetmen:
Berkay Berkman
Başrol:Berkay Berkman, Atakan Şatıroğlu, Ahmet Süha Çağrıcı
Film Türü:Türk Filmleri, Dram, Gerilim
Yapım:Türkiye 2017
Vizyon Tarihi:26 Mayıs 2017
YazarOkur Puan:
5.6 / 10 | Oy: 176 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 5.8 • BeyazPerde: 6.2
Hasılat:*


Oy Ver

5.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Katre filmi izle

Katre Konusu

Katre filmi, afişine bakıp edindiğim önyargıları kırabilmiş bir yapım olarak bu hafta vizyona giriyor. Türk korku filmimizin popüler olarak işlediği doğu mistisizminde uzakta olarak psikolojik gerilim tarzında izleyiciyle buluşuyor. İnsanımızın yakın süreç içerisindeki kaygılarını da taşıdığını düşünürsek siyasi bir mesajı olmadığını da söylememiz pek mümkün değil.

Katre filmi, Türk Dil Kurumu anlamıyla damla anlamına gelen ‘’Katre’’ sözcüğüyle kendine has bir gerilim tadı sunuyor. Katre filmi mottosuna bakacak olursak filmin sloganı olan ‘’hainler daima içimizdedir’’ ile izleyiciyi karşılıyor.

Katre filminin yapımcılığının Ayhan Işık Oyunculuk Okulu, MC Film ve Kuyu Yapım üstleniyor. Mahalle kültürü ve esnaf ögelerine yer verilen filmde öncelikle ruhsal varlıkları öge olarak kullanılan korku filmlerinden sıyrıldığını söylemek lazım. Gişede kendine has bir kitle oluştursa da zorlanacağa benziyor. Video kütüphanesi olarak bildiğimiz dijital platformlarda kült filmler arasında şimdiden beklenen filmler arasında yer alıyor. Türk korku sinemasında kendine bir ekol oluşturacağını da tahmin etmek pekte öngörülemez değil.

Katre filminin konusu, Emlakçı Savaş karakterinin hasta kardeşinden dolayı kaderine ve yaratıcıya olan isyanının çıkış noktasını arama eylemini konu alıyor, film. Bu trajik olay ve mistik akış içerisinde hasta kardeşi ve Savaş’ın dönüşümü gerilim düzeyi yüksek bir psikolojik akışı izleyiciye aktarıyor.

Katre filminin sahne arkası ekibinde, Berkay Berkman ve Atakan Şatıroğlu yönetmen koltuğunu paylaşıyor. Aynı zamanda senaryoda Berkay Berkman imzasını taşıyor. Oyuncu kadrosunda da ileride isimlerini daha da fazla duyacağımız pek çok parlak oyuncu var: Yağız Çam, Haldun Şenocak ve Süha Çağrıcı bunlardan yalnızca bir kaçı... Gerilim ve korku türünde yapımların izleyicisi için kaçırılmaması gereken bir yapım.

Katre Yönetmeni

Berkay Berkman

Katre Oyuncuları

Berkay Berkman, Atakan Şatıroğlu, Ahmet Süha Çağrıcı, Haldun Şenocak, Halil Kırkayak, Dalya Kilimci, Reyhan Nur Çalıkoğlu, Selda Bakırtaş

Katre Senaristi

Katre Yorumları

Katre Yorum konusuna bakınca sıkıcı bir film gibi görünüyor

22-05-2017 19:30 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film