Kayıp Şehir Z

Kayıp Şehir Z
Yönetmen:
James Gray
Başrol:Charlie Hunnam, Sienna Miller, Tom Holland
Film Türü:Aksiyon, Macera, Biyografi
Yapım:ABD 2016 (The Lost City of Z)
Vizyon Tarihi:21 Nisan 2017
YazarOkur Puan:
6 / 10 | Oy: 152 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 6.6 • BeyazPerde: 6.4
Hasılat:* (bütçe:$30.000.000)


Oy Ver

6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kayıp Şehir Z filmi izle

Kayıp Şehir Z Konusu

Kayıp Şehir Z filmi izleyenlere sırrı çözülemeyen bir ortadan kayboluşun hikayesini anlatıyor. Filmin ana karakteri olan Percy Fawcett İngiliz bir kaşiftir ve amazon ormanları da en büyük tutkusudur. Uzun yıllar amazon ormanları incelemiş ve farklı bölgeleri keşfetmiştir. Fakat 1925 yılında oğlu ve oğlunun yakın arkadaşı ile çıktığı keşiften dönmemiş ve bedenleri de hiçbir zaman bulunamamıştır. Kaybolmalarından sonra yapılan bir çok araştırmaya rağmen Percy Fawcett’in ortadan kaybolması sır olarak kalmıştır.

Percy Fawcett’in bu son yolculuğuna çıkmasının ana nedeni bölgede gelişmiş bir uygarlığa ait kalıntıların bulunmasıdır. Z olarak adlandırılan bu şehrin varlığını kanıtlamak için bu yolculuğa çıkmış fakat hiçbir zaman geri dönememiştir. Kayıp Şehir Z filmi de Hollywood gözü ile Percy Fawcett’in hikayesini anlatıyor.

Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini James Gray yapıyor. Filmin senaryosu Percy Fawcett’in kaybolduğu bölgeye bir gezi düzenleyen ve bunun üzerine bir kitap yazan David Grann’ın kitabından esinlenerek yazıldı. Filmin başrollerinde ise Pasifik Savaşı filmi ile dikkat çeken ve yakında Kral Arthur olarak izleyeceğimiz Charlie Hunnam, güzel yıldız Sienna Miller, yeni örümcek adam olarak karşımıza çıkan Tom Holland ve Alacakaranlık serisi ile dikkatleri çeken Robert Pattison yer alıyor.

Kayıp Şehir Z filminin konusu aslında yaşandığı iddia edilen hikayeden pek farkı yok. Kaşif Percy Fawcett amazon ormanlarında var olduğuna inandığı gelişmiş bir medeniyetten kalan bir şehri bulmak ister. Elinde net bir kanıt olmadığı için de bilim dünyası ona inanmaz. Bunun üzerine oğlu ve eşini de alarak Kayıp Şehir Z’yi bulmak için bir maceraya atılır.

Filmin tek farklı yaşandığı varsayılan olayların izleyenlere sunulması. Bunu yaparken de heyecanı ve gizemi mümkün olduğunda canlı tutuyorlar. Ortaya da hem merak uyandıran hem de izlemesi zevkli bir film çıkıyor.

Kayıp Şehir Z Yönetmeni

James Gray

Kayıp Şehir Z Oyuncuları

Charlie Hunnam, Sienna Miller, Tom Holland, Robert Pattinson, Angus Macfadyen, Edward Ashley, Daniel Huttlestone, Harry Melling

Kayıp Şehir Z Senaristi

Kayıp Şehir Z Yorumları

Kayıp Şehir Z Yorum sonunu hiç beğenmedim

16-05-2017 20:57 !!

Kayıp Şehir Z Yorum beklentim iyiydi ama altında kaldı kitabı çok daha güzeldi

04-08-2017 17:28 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film