Kedi

Kedi
Yönetmen:
Ceyda Torun
Başrol:Bülent Üstün
Film Türü:Türk Filmleri, Belgesel
Yapım:Türkiye 2016
Vizyon Tarihi:9 Haziran 2017
YazarOkur Puan:
6.7 / 10 | Oy: 220 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 7.7 • BeyazPerde: 7
Hasılat:*


Oy Ver

6.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kedi filmi izle

Kedi Konusu

Kedi filmi, İstanbul’u bağımsız film festivallerinde salladıktan sonra gişeye de büyük umutlarla giriyor. Sinema editörleri ve pek çok bağımsız eleştirmenden tam not alan Kedi filmi, belgesel izleyicilerine ve meraklılarına büyük umut vaat ediyor.

Ceyda Torun’un yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, kediler yaşamı aralarken kendinizden bir parça bulmamanız pek mümkün değil. Ama yaptığı iş açısından filmografik bir risk açıkça görünüyor. Ceyda Torun’un Reha Erdem ile yaptığı işlerde ki tecrübesi gişeye yansır mı bilemiyoruz. Belgesel gibi sinema izleyicisi açısından rekabetin çok düşük ve gişe rakamlarının da paralel olduğu bir kulvarda filmin sitesinin İngilizce tasarlanması da bilinçli bir hareket olarak geldi.

Kedi filmi bir açıdan da Ceyda Torun’un Charlie Wuppermann ile kurdukları Termite Film şirketinin çıkış projesi. Görsel ve sanat teknikleri açısından trajik ve bambaşka pencereleri izleyiciye aktarabilmeyi başarmış bir film. İnsanları ve İstanbul’un sokaklarını canlı, doğal olarak yalın bir şekilde izleyiciye sunuyor.

Kedi filminin oyuncu kadrosunda ise birbirinden değerli oyuncular var. İlk aklıma gelenler ise: Psikopat, Sarı ve Gamsız. Ve size bir sır veriyim. Bu filmin bazı oyuncuları aranızda, belki arka sokağınızda yaşıyor. Ve onlar birer kedi. Sokaklarda sizin hayatınızı kendi hayatlarıyla çoktan kesiştiğinin farkındalar. Amerika ve diğer ülkelerde ki evlerin içerisine sıkışıp kalmış tasmalı uzak akrabalarının aksine!

Kedi Yönetmeni

Ceyda Torun

Kedi Oyuncuları

Bülent Üstün

Kedi Senaristi

Kedi Yorumları

Kedi Yorum internetten izledim değişik bir film kedi sever olarak beğendim

05-06-2017 19:31 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film