Keskin Nişancı

Keskin Nişancı
Yönetmen:
Clint Eastwood
Başrol:Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes
Film Türü:Biyografi, Savaş, Dram
Yapım:ABD 2015 (American Sniper)
Vizyon Tarihi:20 Şubat 2015
YazarOkur Puan:
5.8 / 10 | Oy: 187 | Yorum: 2
Film Siteleri:IMDB: 7.4 • BeyazPerde: 4 • Sinemalar: 6.7
Hasılat:* (bütçe:$58.800.000)


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Keskin Nişancı filmi izle

Keskin Nişancı Konusu

Hollywood her sene en az bir tane propaganda filmini vizyona sokuyor ve bu seneki film Keskin Nişancı filmi. Her sene olduğu gibi de propaganda filmi kesinlikle Oscar’a aday oluyor ve Keskin Nişancı filmi de 6 dalda Oscar’a aday oldu. Büyük ihtimal de birkaç Oscar ödülü kazanacaklar ve Amerika’lılar da kahramanlıklarını dünyaya daha iyi aktaracaklar.

Film Chris Kyle adındaki bir Amerikan askerinin kitabından beyazperdeye aktarıldı. Bilmeyenler için Chris Kyle Amerika’nın kahramanlarından bir tanesidir. Savaş sırasında keskin nişancı olarak görev alan ve birçok başarıya imza atan ünlü isim, askerden sonra kendini gazi askere adadı ve kitap yazdı. Fakat kendisi nedeni bilinmeyen bir şekilde eski bir asker tarafından öldürüldü.

Filmde ise Chris Kyle’in savaş alanında yaşadıkları anlatılıyor. Sürekli göreve giden ve arada evine dönen fakat normal hayata ayak uyduramayan Kyle için tek kurtuluş savaş alanındaki rakibi keskin nişancıyı öldürebilmektir ve bir çok git gelden sonra bunu başarır.

Filmde Chris Kyle’i Bradley Cooper canlandırıyor. Filmin yönetmen koltuğunda ise usta isim Clint Eastwood yer alıyor.

Film genel olarak gerçeklikten çok uzak ve aksiyona dair pek bir şey bulamıyorsunuz. Aslında tarafsız bir sözle izleyen her kişi bu kopuklukları ve mantıksızlıkları görebilir fakat söz konusu Amerikan askeri olunca Amerikalılar çok duyarlı ve hiçbir kötü yoruma aldırış etmiyorlar. Örnek olarak keskin nişancıların nasıl kadın ve çocukları öldürmek istemedikleri çok fazla vurgulanmış, dahası adam kahramanlığını gösterebilmek için öz kardeşini bile korkak göstermiş. En sonra ise keskin nişancıyı vurma sahnesi ve oradan kurtulmaları ile Rambo ile denk tutmuş kendisini.

Keskin Nişancı Yönetmeni

Clint Eastwood

Keskin Nişancı Oyuncuları

Bradley Cooper, Sienna Miller, Luke Grimes, Jake McDorman, Cory Hardrict, Navid Negahban, Keir O'Donnell

Keskin Nişancı Senaristi

Keskin Nişancı Yorumları

Keskin Nişancı Yorum sonu güzeldir diye umdum ama sonunda da saçmaladılar adam neden öldü onu anlamadım

20-02-2015 23:25 !!

Keskin Nişancı Yorum en sonda menzil dışında iken diğer nişancıyı vurması yuhh dedirtti adamlar fazla uçmuş hepsi rambo mübarekler

22-02-2015 12:46 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film