Kırmızı

Kırmızı
Yönetmen:
Yücel Müştekin
Başrol:Cemal Hünal, Leyla Göksun
Film Türü:Dram, Gerilim, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2015
Vizyon Tarihi:15 Mayıs 2015
YazarOkur Puan:
5.8 / 10 | Oy: 201 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 6.1 • BeyazPerde: 7.2 • Sinemalar: 5.5
Hasılat:*


Oy Ver

5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kırmızı filmi izle

Kırmızı Konusu

“Kırmızı sadece bir renk değildir” sözüyle ortaya çıkan “Kırmızı” adlı sinema filmi beyazperdelerde yer alacak günü bekliyor. Film,“Kırmızı”nın insan hayatına olan etkisi ile yola çıkılarak farklı konusu ile sinemaseverleri salonlara çekmeyi hedefliyor.

Yönetmen ve senarist koltuğunda Yücel Müştekin’in bulunduğu filmin başrollerinde ise Leyla Göksün ve başarılı oyuncu Cemal Hünal ile birlikte oyuncu kadrosunda Adeliye Yuraslı, Ali Balkan Avcı, Bülent Ergün, Yasemin Tunca ve Tayfun Talip oğlu da yer alıyor.
Sinema dünyasında başarıdan başarıya koşan adını “Issız Adam” gibi birçok sinema filmi ve TV dizileriyle duyuran Cemal Hünal, bu seferde hayatına dair kırılma noktalarını beyaz kâğıda aktararak yazar olmaya çalışan Umut isimli karakteri canlandırıyor.

Aslı ve Umut birlikteliklerinin birinci yılını kutlamak için arkadaşlarıyla bir araya gelerek eğlenirler. Daha sonra Umut’un Beyoğlu’ndaki sekiz katlı yıkık dökük apartman dairesine giderler. Terkedilmiş bu apartmanda kapıcı dairesinde yaşayan çift ve Umut dışında kimse yoktur. Mutlu çift eve gelip bir süre eğlendikten sonra uyumaya karar verdikleri an salonun ortasında ikisine de ait olmayan kocaman bir kırmızı bavulun durduğunu fark ederler. Şaşkınlık içinde bavulu açmaya karar verdiklerinde ise dehşete düşüren bir manzarayla karşılaşırlar.

Drama ve Gerilim türünde ki “Kırmızı” adlı film Beyoğlu’nun farklı ruh hallerini beyazperdeye yansıtacak. Filmin senaryosu kadar; Ruhum, Nerdesin Aşkım ve Hayat adlı özel müzikleri de çok konuşulacak.

Kırmızı Yönetmeni

Yücel Müştekin

Kırmızı Oyuncuları

Cemal Hünal, Leyla Göksun

Kırmızı Senaristi

Kırmızı Yorumları

Kırmızı Yorum sıkıcı bir filmdi cemal hünal da filmi kurtaramamış

18-05-2015 21:31 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film