Kirpi Sonic 2

Kirpi Sonic 2
Yönetmen:
Jeff Fowler
Başrol:Jim Carrey, James Marsden, Idris Elba
Film Türü:Aile, Aksiyon, Komedi, Macera, Fantastik
Yapım:USA 2022 (Sonic The Hedgehog 2)
Vizyon Tarihi:8 Nisan 2022
YazarOkur Puan:
6.7 / 10 | Oy: 23 | Yorum: 1
Film Siteleri:
Hasılat:*


Oy Ver

6.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Kirpi Sonic 2 filmi izle

Kirpi Sonic 2 Konusu

Belli bir dönemde yetişmiş çocuklar için Sonic değerli bir kahramandır. 2020’de ilk film çıktığında herkes gibi ben de çok mutlu olmuş ve sinemanın yolunu tutmuştum. Jim Carrey’li kadrosu ile dikkat çeken bir filmdi ama beklentileri pek de karşılamamıştı. Buna rağmen seri haline getirildi ve ikincisi de çekildi.

Aslında filmi izlememdeki en önemli etken Jim Carrey’in emekliliğini açıklaması oldu. Yani çok kaliteli bir yapım olmadıkça bu Jim Carrey’in son filmi olabilir. Bunun üzüntüsü bile bir komedi filmini drama çevirmeye yetiyor.

Sonic bu kez filmde Knuckles ile uğraşıyor. Türünün son ferdi olan Knuckles intikam için tüm evreni yok edebilecek güce sahip olan zümrüdün peşine düşer. Sonic’in de zümrütü bulabilmek için bir anahtar olduğunu düşünür. Dr. Robotnik’i mahsur kaldığı mantar dünyasından kurtarır ve Sonic’i bulur. Sonic Tails’in yardımı ile kurtulur ve zümrütü onlardan önce bulmak için bir maceraya atılır.

Kirpi Sonic filmi süper kahraman filmlerinde klasikleşen bir olguyu taşıyor. Sonic ile Knuckles ilk karşılaştıklarında Knuckles Sonic’i kolaylıkla yeniyor. Fakat filmin ilerleyen zamanlarında nedensiz bir zayıflama oluyor. Filmin bu kısmı biraz anlamsız kalıyor. Tabi tahmin edebileceğiniz gibi filmin ana kötüsü Knuckles değil, yine Dr. Robotnik. Zümrütü ele geçirince tüm evreni yok edebilecek bir güce kavuşuyor ama halen Sonic ve arkadaşlarını öldürebilmek için kendi teknolojisini kullanıyor.

Açıkçası bu tür şeyler bana göre filmin kalitesini oldukça düşürüyor ve seyir zevkini azaltıyor. Senaristlerin kolaya kaçması diyebiliriz ama artık can sıkıcı olmaya başladı.

Jim Carrey’i beyazperdede izlemek büyük bir zevk. Kötü filmleri bile güzel hale getirebiliyor. Umarım karşısına dilediği kalitede projeler çıkar ve emeklilik fikrini değiştirir. Yoksa kendisini çok özleyeceğimiz kesin.

Kirpi Sonic 2 Yönetmeni

Jeff Fowler

Kirpi Sonic 2 Oyuncuları

Jim Carrey, James Marsden, Idris Elba

Kirpi Sonic 2 Senaristi

Kirpi Sonic 2 Yorumları

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2022 YazarOkur Film