Küçük Deniz Kızı Ponyo

Küçük Deniz Kızı Ponyo
Yönetmen:
Hayao Miyazaki
Başrol:Tomoko Yamaguchi, Hiroki Doi, Kazushige Nagashima
Film Türü:Animasyon
Yapım:Japonya 2009 (Gake no ue no Ponyo)
Vizyon Tarihi:31 Temmuz 2009
YazarOkur Puan:
7.6 / 10 | Oy: 154 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 9
Hasılat:*


Oy Ver

7.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Küçük Deniz Kızı Ponyo filmi izle

Küçük Deniz Kızı Ponyo Konusu

Küçük Deniz Kızı Ponyo
 
Sinema salonlarında çok fazla japon sineması filmi göremezsiniz. Nedeni ise Hollywood üzerinde çok büyük bir pay oranı olması ve sinemalarını genel de Hollywood üzerinden dünyaya aktarmalarıdır. Sizin amerikan filmi diye gittiğiniz filmlerin bazıları aslında japon sineması ürünü sayılabilir.
 
Küçük Deniz Kızı Ponyo filmi ise tamamen bir japon filmi. Japonlar aslında animasyon ustasıdırlar. Bir çok gördüğünüz çizgi filmi japon sinemasının imzasını taşır ve bu animasyon uzmanlarının başında filmin yönetmeni olan Hayao Miyazaki gelir. Fakat her nedense çizgi filmler dışında gerçek anlamda pek animasyon filmi sunmaz japonlar.
 
Küçük Deniz Kızı Ponyo filmi Japonya'da büyük ses getirdi ve belki de japonya yerine yine Hollywood üzerinde pazarlansaydı Kayıp Balık Nemo gibi büyük ses getirebilirdi.
 
Küçük Deniz Kızı Ponyobu kadar güzel yapan animasyon kalitesinin dışında muhteşem konusu. Küçük bir japon balığı ve onun insan olabilme tutkusu. Bunu gerçekleştirme arzusunu takip etmesi ve küçük bir çocuk ile olan arkadaşlığı. Açıkçası bu arkadaşlık ve sevimli bir balığın çabaları sizi oldukça etkiliyor. Tıpkı Kayıp Balık Nemo'da olduğu gibi.
 
Eğer ufak bir çocuğunuz varsa kesinlikle gitmeniz gereken güzel bir animasyon filmi. Güzel zaman geçirmek için gayet güzel bir film olmuş. Onun dışında her yaşa hitap eden konusu ise sinema severleri sinema salonlarına davet eder türünde. İyi Seyirler...

Küçük Deniz Kızı Ponyo Yönetmeni

Hayao Miyazaki

Küçük Deniz Kızı Ponyo Oyuncuları

Tomoko Yamaguchi, Hiroki Doi, Kazushige Nagashima

Küçük Deniz Kızı Ponyo Senaristi

Küçük Deniz Kızı Ponyo Yorumları

Küçük Deniz Kızı Ponyo Yorum çok sevimli mesaj güzel konu güzel harika bir film

26-12-2015 23:30 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film