Kuzu

Kuzu
Yönetmen:
Kutluğ Ataman
Başrol:Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan
Film Türü:Dram, Aile, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye, Almanya 2015
Vizyon Tarihi:19 Haziran 2015
YazarOkur Puan:
4.9 / 10 | Oy: 303 | Yorum: 5
Film Siteleri:IMDB: 6.4 • BeyazPerde: 5 • Sinemalar: 4.6
Hasılat:109.000 TL - izleyici: 10.000


Oy Ver

4.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Kuzu filmi izle

Kuzu Konusu

Birçok dalda ödüle layık görülen Kutluğ Ataman’ın yönetmenliğini üstlendiği Kuzu filmi vizyon için gün sayıyor. Erzincan’da yaşayan fakir bir annenin evladı için çabasını mizahi bir dille anlatan film, yönetmenin vefat eden annesinin isteği üzerine ilk önce Erzincan halkına, birkaç ay sonrada tüm Türkiye’de vizyona gireceği biliniyor.

Ya Seyahat, İki Genç Kız, Lola ve Bilidikid gibi başarılı işlere imza atan usta yönetmen Kutluğ Ataman, bu filminde yönetmenliğini ve senaristliğini üstleniyor. Başrollerini Nesrin Cavadzade, Cahit Gök, Mert Taştan ve Sıla Lara Cantürk’ün paylaştığı filmde Nursel Köse, Taner Birsel, Güven Kıraç, Emel Göksu, Necmettin Çobanoğlu, Şerif Sezer ve Erdal Yıldız gibi başarılı isimler de yer alıyor.

Doğu Anadolu’nun küçük bir köyünde yaşayan Medine, köyün en fakir ailesinin hanımıdır. Mert ve vicdan adında çocukları olan anne, Oğlu Mert için küçük bir sünnet töreni yapmak ister. Bunun için bir kuzu kesilmesinden yanadırlar. Fakat parayı bir türlü denkleştiremezler. Bütün aile birleşip çalışması gerektiğini söyleyen Medine, kocası İsmail’i endişelendirmeye başlamıştır. Vicdan ise ailesinin Mert’e olan ilgisini kıskanarak, Mert’İ kuzu bulunmadığı takdirde kendisini kurban edecekleri yalanına inandırır. İsmail, kuzu almak için tam da bir fırsat buldum derken, arkadaşlarının onu baştan çıkarması her şeyi mahveder. Şölen günü yaklaşmasına rağmen kuzuyu alamayan Medine, hiç tahmin etmedikleri bir yerden parayı alarak, misafirlerine unutulmaz bir ziyafet çeker.

51. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, Behlül Dal Özel Ödülü ve SİYAD en iyi film dâhil 6 tane ödüle layık görülen Kuzu filmi dünya çapında da birçok ödül kazanarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

Kuzu Yönetmeni

Kutluğ Ataman

Kuzu Oyuncuları

Nesrin Cavadzade(Medine), Cahit Gök(Ismail), Mert Taştan(Mert), Sıla Lara Cantürk(Vicdan), Nursel Köse(Safiye), Şerif Sezer(Leyla), Taner Birsel(Adnan Bey), Sedat Kalkavan

Kuzu Senaristi

Kuzu Yorumları

Kuzu Yorum çocuk çok tatlı görünüyor güzel film gibi duruyor

08-06-2015 21:25 !!

Kuzu Yorum çok merak ediyorum bu filmi ilginç bir filme benziyor

17-06-2015 20:15 !!

Kuzu Yorum sıkıntıdan bulandım bitsin diye baktım izlenecek film değil

19-06-2015 20:25 !!

Kuzu Yorum filmi sonu cok kötü bitmis sanki film rolosu senoryo buraya kadar der gibi final yapmis konusu fena degildi bi bes dakika daha cekip en azindan baba niye bayiliyo cocukla kadin ne diye geri köye dönüyo anlardik sonunda sok oldum ödüle layik görüldüyse onada bi sok geciririm pes artik diyorum pes

10-01-2016 07:13 !!

Kuzu Yorum bu tür filmler hep ilgimi çekmiştir. . güzel film evet ama sonu arkadaşların da dediği gibi ..hiçbirşey sonuca bağlanmaması kötü. .

21-12-2019 23:10 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film