Lincoln

Lincoln
Yönetmen:
Steven Spielberg
Başrol:Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn
Film Türü:Biyografi
Yapım:ABD 2012 (Lincoln)
Vizyon Tarihi:08 Şubat 2013
YazarOkur Puan:
7.2 / 10 | Oy: 130 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 7.4 • BeyazPerde: 9
Hasılat:*


Oy Ver

7.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Lincoln filmi izle

Lincoln Konusu

Amerikan tarihinin kuşkusuz en fazla sevilen ismi Lincoln ve onu anlatan bir çok kitap ve sinema filmi görmek mümkün. Son olarak Lincoln adılı ile çekilen film ise son zamanlarda izleyebileceğiniz en etkileyici filmlerden biri.

Yönetmenliğini sinema dünyasının en ünlü yönetmeni olan Steven Spielberg’in yaptığı filmin senaryosunu Doris Kearns Goodwin’in kitabından Tony Kushner tarafından yazıldı.Filmin oyuncu kadrosunda ise Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn, Joseph Gordon-Levitt , Tommy Lee Jones gibi ünlü isimler var.

Amerika içinde yaşanan iç savaşı sona erdiren ve Birleşik Devletlerin kurulmasını sağlayan fakat en önemlisi köleliği kaldıran Lincoln bu nedenle Amerika tarihinin en sevilen başkanı diyebiliriz. Kölelik konusunda kendi kabinesi ile bile fikir ayrılığı olan fakat kararından asla vazgeçmeyen ve aldığı kritik kararlar ile iç savaşı sona erdirip köleliğide kaldıran bir adamın hikayesini izleyince oldukça etkileniyorsunuz.

En iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi oyuncu kategoerileri olmaz üzere 12 dalda Oscar’a aday olan ve Oscar’ın en güçlü adayı olan filmi kaçırmamanızı öneririm.

Lincoln Yönetmeni

Steven Spielberg

Lincoln Oyuncuları

Daniel Day-Lewis, Sally Field, David Strathairn, Joseph Gordon-Levitt, Tommy Lee Jones

Lincoln Senaristi

Lincoln Yorumları

Lincoln Yorum amerikan tarihine merakınız yoksa sizi sarmaz liderlk konusu olarak güzel oyunculuk da mükemmel ama bize hitap etmiyor

07-05-2013 11:31 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2020 YazarOkur Film