Manhattan'da Sihir

Manhattan'da Sihir
Yönetmen:
Kevin Lima
Başrol:Amy Adams, Patrick Dempsey, James Marsden
Film Türü:Müzikal
Yapım:ABD 2007 (Enchanted)
Vizyon Tarihi:21 Aralık 2007
YazarOkur Puan:
6.6 / 10 | Oy: 171 | Yorum: 3
Film Siteleri:BeyazPerde: 7
Hasılat:*


Oy Ver

6.6
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Manhattan'da Sihir filmi izle

Manhattan'da Sihir Konusu

Hollywood'un en sevdiğim yanlarından biri bu sanırım. Yıllardır izleyip okuduğumuz sahneleri yeniden izlenebilecek kalitede ve her defasında aynı tat ile bize sunması.
 
Yıllar yılı hep okuduk, bazen de beyaz perdede izledik zehirli elma, prensin prensesi öperek hayata döndürmesi vs. Manhattan'da Sihir bu hikayeye farklı bir bakış açısı ile yeniden karşımıza getiriyor.
 
Ailecek gidilecek güzel müzikal bir yapıt olmuş. Ahım şahım olmasa da şuan vizyondaki bir çok filmden daha fazla tat alacağınız kesin. Tam bir aile ile gidip zaman geçirme filmi. Özelikle ufak bir kızınız var ise onu alın ve bu filmin tadını çıkartın.
 
Film animasyon olarak başlıyor. Güzel bir prenses, bir dev ve onu kurtaran prens ve prensin cadı annesi. Bu sefer değişik bir şekilde prensesi gerçek dünyaya gönderiyor. Gerçek dünyada gördüğü şehir bunaltısı, insanların hayattan soğumaları, tat almamalarını tersine çevirir prenses kalplerine sevgi aşılayarak. Prensesini kurtarmak isteyen prenste peşinden New York sokaklarına atar kendini.
 
Prenses ona yardım eden adam sayesinde gerçek bir ilişkinin nasıl yaşanması gerektiğini, herşeyin masallardaki gibi oldu bitti olmadığını gösterir. Prenseste herşeye olumlu bakmayı, hayattan tat almayı öğretir.
 
Dahası büyücü anne dünyaya adamını gönderip zehirli elma ile prensesi öldürmesini ister. Başaramayınca bizzat kendisi gelir ve öldürmeyi başarır. Gerisi zaten filmin keyfi olarak kalsın.
 
Film hem duygusal hem komik hem de öğretici bir yapıt. Özellikle sincap sahneleri çok eğlenceli. Ayrıca tam bir müzikal olmasa da arada esintilerini görüyorsunuz. Nede olsa masaldan gelen bir film. Masal dünyasından gelip dünyada yeni duydukları terimlere karşı prens ve prensesin tepkileri ile ise oscarlık diyebilirim. Hem sizi güldürüyor hem de filme inanılmaz bir tat katıyor.
 
Dediğim gibi şehir hayatındaki çalışma temponuzdan kopun ve ailenizle gidip bu filmi izleyin. Keyif alacağınız kesin. Tabi erkekleri bilemeyeceğim.
 
10 üzerinden 8 verdim.

Manhattan'da Sihir Yönetmeni

Kevin Lima

Manhattan'da Sihir Oyuncuları

Amy Adams(Giselle), Patrick Dempsey(Robert Phillip), James Marsden(Prince Edward), Timothy Spall(as Tim Spall), Idina Menzel(Nancy Tremaine), Susan Sarandon(Queen Narissa), Michaela Conlin(May), Julie Andrews(The Narrator)

Manhattan'da Sihir Senaristi

Manhattan'da Sihir Yorumları

Manhattan'da Sihir Yorum arkadslarr her zamn aynı türde film izlemekten sıkıldıysanız bu fılmı sıze kesınlıkle öneriyorumm kesinlikleee süppperrrrrrrrrr.....:):):)

27-02-2009 19:53 !!

Manhattan'da Sihir Yorum fena sayılmaz

07-05-2009 00:35 !!

Manhattan'da Sihir Yorum süper bir sinema filmi kızım çok sevdi

03-01-2011 04:22 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film