Merdiven Baba

Merdiven Baba
Yönetmen:
Hasan Tolga Pulat
Başrol:Esra Dermancıoğlu, Hacı Ali Konuk, Emin Gümüşkaya
Film Türü:Dram, Komedi, Türk Filmleri
Yapım:Türkiye 2015
Vizyon Tarihi:14 Ağustos 2015
YazarOkur Puan:
5.2 / 10 | Oy: 249 | Yorum: 5
Film Siteleri:BeyazPerde: 5 • Sinemalar: 4.7
Hasılat:465.000 TL - izleyici: 47.000


Oy Ver

5.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Merdiven Baba filmi izle

Merdiven Baba Konusu

Vizyona girmeye hazırlanan Merdiven Baba filminin sıra dışı bir hikayesi var ve her ne kadar klasik bir mesaj verse de bunu çok farklı bir şekilde yaptığı için sinemaseverlerde merak uyandırmayı başarıyor.

Filmin yönetmenliğini Güzel Günler Göreceğiz filmi ve Zengin Kız Fakir Oğlan dizilerinden tanıdığımız Hasan Tolga Pulat yapıyor. Filmin senaryosunu ise usta isim Birol Güven yazdı. Filmin başrollerinde Hayalet Dayı ve Kadın İşi filmlerinden tanıdığımız Esra Dermancıoğlu, Hacı Ali Konuk ve Emin Gümüşkaya var.

Filmin ana karakteri olan Fazlı çevresinde silik bir adam olarak daha doğrusu ezik bir adam olarak kabul edilir. Sıradan bir hayat süren Fazlı’nın hayatı bir kamyonet alması ile tamamen değişir. Havaalanlarında yolcu indirip bindirmek için kullanılan merdivenli kamyonetlerden birini alan Fazlı mahallede alay konusu olur. Fakat Fazlı’nın tüm bu yaşadıkları bir gece sona erer. Bir gecede kahraman olan Fazlı artık mahallenin en sevilen insanıdır fakat bu kolay elde edilen ya da sürdürülebilir bir şey değildir.

Birol Güven’i artık sektörde herkes çok yakından tanıyor ve gerek dizileri ile gerekse filmleri ile kendine has bir tarz yaratmış birisi. İnce göndermeler ile akla gelmeyecek olaylardan komedi oluşturabiliyor ve Merdiven Baba filminde de bunu görebiliyoruz.

Merdiven Baba Yönetmeni

Hasan Tolga Pulat

Merdiven Baba Oyuncuları

Esra Dermancıoğlu, Hacı Ali Konuk, Emin Gümüşkaya, Bengü Şen, Derya Beşerler, Duru Ok, Faruk Sofuoğlu, Aşkın Şenol

Merdiven Baba Senaristi

Merdiven Baba Yorumları

Merdiven Baba Yorum pek güldürecek bir film gibi durmuyor

06-08-2015 20:08 !!

Merdiven Baba Yorum kadroda tanıdığım oyuncu yok konusu ilginç gibi ama çekici gelmiyor

10-08-2015 21:35 !!

Merdiven Baba Yorum türk sinemasının geldiği son nokta diyelim milliyetçilik yapıp türk filmi izleyende kabahat zaten reziller

14-08-2015 19:54 !!

Merdiven Baba Yorum çocuklarla gittik daha ilk sahnesinde rezillik olamaz böyle. aile filmi diye gittik kim aya bağlantısı bile olmayan çirkin bişey. hadi vasatsiniz bari replikleri biraz daha duygusal yada güçlü yapsaydinizda verdiğimiz onca paraya d egseydi. türk filmine destek olalım diyoruz ama yapımcılar tekrar pişman ediyor bizi...

16-08-2015 19:47 !!

Merdiven Baba Yorum verdiğim paraya çok acıdım

17-08-2015 22:31 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2021 YazarOkur Film