Mezarcı

Mezarcı
Yönetmen:
Talip Karamahmutoğlu
Başrol:Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Turan Özdemir
Film Türü:Türk Filmleri, Dram, Komedi
Yapım:Türkiye 2016
Vizyon Tarihi:11 Ağustos 2017
YazarOkur Puan:
5 / 10 | Oy: 177 | Yorum: 1
Film Siteleri:BeyazPerde: 6.2
Hasılat:*


Oy Ver

5
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Sıkıcı

Yorum Yaz

Mezarcı filmi izle

Mezarcı Konusu

Türkiye’de çok satan kitapların beyazperdeye uyarlamasını pek sıklıkla göremiyoruz. Yurtdışında, özellikle Hollywood’da çok satan bir kitap hemen film olarak karşımıza gelirken, nedense Türkiye’de bu pek mümkün olmuyor. Mezarcı filmi ünlü yazar Osman Şahin’in eserinden beyazperdeye uyarlandı.

Filmin yönetmenliğini daha önce Öğrenci İşleri ve Bir Hikayem Var ile izlediğimiz Talip Karamahmutoğlu yapıyor. Filmin senaryosunu da öyküden filme kendisi uyarladı. Filmin başrollerinde ise ünlü sanatçı Emre Altuğ ile birlikte Nilay Erdönmez yer alıyor. Onlara Turan Özdemir, Orhan Aydın, Sadık Gürbüz, Mustafa Uzunyılmaz ve Hikmet Karagöz gibi usta isimler eşlik ediyor.

Mezarcı filminin konusu ise oldukça ilginç. Uzun süre Almanya’da yaşayan ve burada mezarcılık üzerine çalışan Ejder babasının vefat etmesi ile birlikte memleketi Şerefler Köyüne döner. Fakat köy görmeyeli baya değişmiştir ve zenginler tarafından bir anlamda işgal edilmiştir. Bunun üzerine aklına yaratıcı bir fikir gelir ve özel mezarcılık yapmaya karar verir. Zenginlere öldükten sonra zeytin ağaçlarının gölgesinde mezarlar vaat eder. Türkiye için yeni olan bu kavram köyde biraz acayip karşılanır fakat Ejder işinde oldukça başarılıdır. Fakat karşısına Bektaş çıktığında işler tamamen değişir.

Mezarcı filmi izleyenlere dramatik bir komedi sunuyor. İzleyenler bir taraftan gülüp eğlenirken yeri geldiğinde hüzünlü anlar yaşıyorlar. Komedi ile başlayan ve dram ile son bulan film oldukça etkileyici bir hikayeye sahip.

Mezarcı Yönetmeni

Talip Karamahmutoğlu

Mezarcı Oyuncuları

Emre Altuğ, Nilay Erdönmez, Turan Özdemir, Orhan Aydın(2), Sadık Gürbüz, Mustafa Uzunyılmaz, Hikmet Karagöz, Adem Yılmaz

Mezarcı Senaristi

Mezarcı Yorumları

Mezarcı Yorum baya hüzünlü bir film konusu güzel işlenmiş beğendim

29-08-2017 18:40 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Film