Mumya

Mumya
Yönetmen:
Alex Kurtzman
Başrol:Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis
Film Türü:Aksiyon, Fantastik, Macera, 3D
Yapım:ABD 2017 (The Mummy)
Vizyon Tarihi:9 Haziran 2017
YazarOkur Puan:
6.3 / 10 | Oy: 35 | Yorum: 1
Film Siteleri:IMDB: 5.8 • BeyazPerde: 6.8 • Sinemalar: 7.3
Hasılat:* (bütçe:$125.000.000)


Oy Ver

6.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte

Yorum Yaz

Mumya filmi izle

Mumya Konusu

Tom Cruise’ı son zamanlarda çok fazla sayıda filmde görmeye başladık. Fakat onu bir Mumya filminde göreceğim hiç aklıma gelmezdi. Fakat filmin fragmanını izledikten sonra Mumya’nın Görevimiz Tehlike versiyonunu yapmış izlemini kapıldım.

Tom Cruise filmin başrolünde yer alıyor ve ona artık bize hiç yabancı olmayan Russell Crowe eşlik ediyor. Russell Crowe da son zamanlarda böyle yan bilge rollerini fazla oynamaya başladı. Filmde diğer dikkat çeken isim ise Sofia Boutella. Kingsman Gizli Servis ve Star Trek Sonsuzluk filmleri ile dikkatleri zaten üzerine çekmişti ama Mumya filmi ile tam bir yıldız olma yolunda ilerliyor.

Mumya filmi aslında 1999 yılında çekilen ve Brendan Fraser ve Rachel Weisz’i çok sevmemizi sağlayan Mumya filmin yeniden çekilen hali. Tabi günümüz görsel efektleri ile daha da güçlendirilmiş ve biraz değiştirilmiş bir konusu var.

Yıllar önce ölüme mahkum edilen bir kraliçenin mumyası bir kaza sonrası ortaya çıkartılır ve mezarın açılması ile uyandırılır. Yeniden hayata dönen kraliçe intikam için geri döner ve tüm dünyayı tehdit etmeye başlar. Fakat bir kişi ona karşı koyacaktır.

Yeniden uyarlama filmler hep biraz sorunlu olur. Eski film ile karşılaştırılır ve genelde de ilk film daha sempatik gelir. Bu açıdan Tom Cruise’ın böyle bir filmde yer alması oldukça şaşırtıcı. Çünkü şimdi herkes onu gereksiz yere Brenden Fraser ile karşılaştırmaya başlayacak. Daha da kötüsü belki Fraser’dan daha başarılı olacak ama Rachel Weisz’in yarattığı sevilen sempatik karakter nedeni ile oklar hep önceki filme kayacaktır diye düşünüyorum.

Mumya Yönetmeni

Alex Kurtzman

Mumya Oyuncuları

Tom Cruise, Russell Crowe, Annabelle Wallis, Sofia Boutella, Jake Johnson, Courtney B. Vance, Marwan Kenzari, Stephen Thompson

Mumya Senaristi

Mumya Yorumları

Mumya Yorum tom cruiseun bu kadar kötü bir filme imza atması şaşırtıcı hikayenin dışına çıkıp sadece kedi fare kovalamacasına dönüştürmüşler

11-06-2017 21:57 !!

Yorum Yaz

:: Vizyondaki Filmler ::
:: Film Kategorileri ::
:: En Son Yorumlar ::


reklam veriletişim • © 2017 YazarOkur Film